StoryEditorMateriał promocyjny

Sposób na bezpieczne święta

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Przed nami szukanie prezentów i ostatnie zakupy. Te święta będą inne, niż do tej pory. Na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać na bezpieczeństwo. Jak to zrobić?  Przestrzegając obowiązujących zasad, nosząc maseczkę, dbając o higienę i… korzystając z aplikacji STOP COVID – ProteGo Safe, która wysyła powiadomienia o kontakcie z koronawirusem. Dzięki takiej informacji możemy ochronić siebie i bliskich.
22.12.2020., 10:12h
Czym jest STOP COVID – ProteGo Safe

To aplikacja na telefon, która pomaga w walce z koronawirusem. Jest bezpieczna i bezpłatna. Nie śledzi naszej lokalizacja, ani nie zbiera jakichkolwiek danych na nasz temat. Nie dostępu do zawartości naszego telefonu. Pozwala natomiast uzyskać informację o tym, że miało się kontakt z osobą zakażoną i przekazuje wskazówki, jak postępować dalej.
STOP COVID – ProteGo Safe można pobrać ze sklepów, które znajdziemy na pulpicie telefonów. Dla smartfonów wykorzystujących system operacyjny Android jest to sklep Google Play, dla iPhone – App Store. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać Stop Covid i zainstalować program.Jak działa aplikacja STOP COVID – ProteGo Safe?

Po zainstalowaniu aplikacji w telefonie należy włączyć funkcję monitorowania ryzyka zakażenia. Dzięki technologii bluetoth aplikacja przeszukuje otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli zlokalizuje telefon, na którym również działa, zapamiętuje „spotkanie”, jeżeli trwa ono dłużej niż 15 minut i jest w odległości poniżej 2 metrów. Informacje o takich wydarzeniach aplikacja przechowuje w pamięci przez kolejne 14 dni.

Przypuśćmy, że przebywaliśmy w pobliżu nieznajomej osoby, która dzień później otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. W takiej sytuacji kontaktuje się z nią Centrum Kontaktu. Jeżeli posiada aktywną aplikację STOP COVID - ProteGo Safe, dostanie numer PIN, dzięki któremu – po wpisaniu numeru w aplikacji – uruchomi system  powiadomień.  Wtedy na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miała kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, wyświetli się powiadomienie. Wraz z tą informacją pojawią się również wskazówki, co robić dalej. Ważne, w aplikacji pojawia się tylko informacja o kontakcie z koronawirusem. Nie dowiemy się kto zachorował i wysłał nam powiadomienie. Również chory nie wie do kogo wysyła informację. Należy jednak pamiętać, że otrzymane powiadomienie nie jest równoznaczne ze skierowaniem na obowiązkową kwarantannę domową. To ostrzeżenie. Otrzymanie takiego ostrzeżenia to sygnał, że przynajmniej na kilka dni powinniśmy zrezygnować ze spotkań ze znajomymi czy bliskimi. W ten sposób możemy zadbać o ich bezpieczeństwo, nie narażając na ewentualne ryzyko zakażenia, a tym samym zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Po otrzymaniu powiadomienia, dzięki aplikacji, możemy szybko i wygodnie zapisać się na test, bez konieczności kontaktu z lekarzem. Z tej funkcji mogą skorzystać te osoby, które aplikacja powiadomiła o kontakcie z koronawirusem i których wynik – dostępnego w aplikacji - „testu oceny ryzyka” będzie niepokojący.Aplikacja powstała we współpracy z Komisją Europejską. Z identycznych rozwiązań korzystają także inne kraje Unii Europejskiej. Niemcy mają Corona-Warn-App, Irlandczycy - COVID Tracker, Włosi - Immuni, Łotysze – Apturi Covid, Duńczycy - Smitte|stop, Chorwaci - Stop COVID-19. My mamy – STOP COVID – ProteGO Safe. Co ważne, polska aplikacja współdziała już z innymi europejskimi aplikacjami tego typu.

Ochroń siebie i najbliższych. Zainstaluj ProteGo Safe / STOP COVID

Aplikację STOP COVID - ProteGo Safe  pobrało już niemal 1,7 miliona osób. Aby ochronić siebie i najbliższych przed koronawirusem warto korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości, także, tych które dają nam nowe technologie. Najnowsze badania pokazują, że aplikacje monitorujące ryzyko zakażenia i wysyłające powiadomienia o kontakcie z covid - 19 (a taką jest STOP COVID – ProteGo Safe) mogą skutecznie zmniejszyć liczbę zakażeń, a tym samym ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Poświęcenie kilku minut na instalację aplikacji i odpowiedzialne zachowanie po otrzymaniu powiadomienia o kontakcie z osobą zakażoną pozwoli uchronić najbliższych przed poważnym zachorowaniem. Pamiętajmy, że im więcej aktywnych użytkowników, tym większe szanse na pokonanie pandemii i powrót do normalności.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. maj 2024 14:52