Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Szansa na podwyżki lekarzy Inspekcji Weterynaryjnej

Obrazek

Związek Powiatów Polskich poparł pracowników Inspekcji Weterynaryjnej w walce o podwyżki. Uznał, że w tej instytucji panuje zła sytuacja płacowo-kadrowa.

Andrzej Sawa9 maja 2018, 13:03
Jego zdaniem to czynnik ludzki w administracji decyduje o jakości wykonywania powierzonych zadań. Inspekcja nie zrealizuje swoich obowiązków bez odpowiedniego zabezpieczenia środków na wynagrodzenia specjalistów odpowiednie do potrzeb i kwalifikacji pracowników. W swoim piśmie ZPP podkreśla, że brak właściwego nadzoru weterynaryjnego lub jego osłabienie może rodzić skutki dla całego sektora rolno-spożywczego.

Wiele wskazuje na to, że jest szansa na naprawę tego stanu rzeczy. Minister Krzysztof Jurgiel, odpowiadając na interpelację poselską powiedział, że skierował wniosek do ministerstwa finansów o zwiększenie wydatków na wynagrodzenia dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej z rezerwy celowej województw: lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ze względu na kontrolę bioasekuracji na terenie całego kraju K. Jurgiel zwrócił się też do szefa MSWiA o zwiększenie wydatków na wynagrodzenia i ich pochodne w powiatowych inspektoratach weterynarii oraz zwiększenia tam zatrudnienia o 440 etatów.

Przypomnijmy, że niedawno pracownicy IW zorganizowali akcję protestacyjną, która polegała na masowym składaniu wniosków o podwyżki. Ostrzegali też przed bardzo negatywnymi konsekwencjami ich sytuacji płacowo-kadrowej. Podkreślali, że jeśli to się nie zmieni, mogą pojawić się problemy z zatrzymaniem ASF, a także z zapobieganiem innym kryzysom, które niemal systematycznie dotykają inne branże rolnictwa przez nich nadzorowane. Uzasadniali, że niezbędna jest doświadczona i wyspecjalizowana kadra lekarzy weterynarii oraz innych specjalistów.
as


Picture of the author
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)