Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Szansa na podwyżki lekarzy Inspekcji Weterynaryjnej

09.05.2018

Drukuj

Szansa na podwyżki lekarzy Inspekcji Weterynaryjnej

Artykuł dostępny

Jego zdaniem to czynnik ludzki w administracji decyduje o jakości wykonywania powierzonych zadań. Inspekcja nie zrealizuje swoich obowiązków bez odpowiedniego zabezpieczenia środków na wynagrodzenia specjalistów odpowiednie do potrzeb i kwalifikacji pracowników. W swoim piśmie ZPP podkreśla, że brak właściwego nadzoru weterynaryjnego lub jego osłabienie może rodzić skutki dla całego sektora rolno-spożywczego.

r e k l a m aWiele wskazuje na to, że jest szansa na naprawę tego stanu rzeczy. Minister Krzysztof Jurgiel, odpowiadając na interpelację poselską powiedział, że skierował wniosek do ministerstwa finansów o zwiększenie wydatków na wynagrodzenia dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej z rezerwy celowej województw: lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ze względu na kontrolę bioasekuracji na terenie całego kraju K. Jurgiel zwrócił się też do szefa MSWiA o zwiększenie wydatków na wynagrodzenia i ich pochodne w powiatowych inspektoratach weterynarii oraz zwiększenia tam zatrudnienia o 440 etatów.

Przypomnijmy, że niedawno pracownicy IW zorganizowali akcję protestacyjną, która polegała na masowym składaniu wniosków o podwyżki. Ostrzegali też przed bardzo negatywnymi konsekwencjami ich sytuacji płacowo-kadrowej. Podkreślali, że jeśli to się nie zmieni, mogą pojawić się problemy z zatrzymaniem ASF, a także z zapobieganiem innym kryzysom, które niemal systematycznie dotykają inne branże rolnictwa przez nich nadzorowane. Uzasadniali, że niezbędna jest doświadczona i wyspecjalizowana kadra lekarzy weterynarii oraz innych specjalistów.
as

Polecany artykuł

Festiwal smaków i kultur na Gruene Woche 2019 w Berlinie

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii