Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Tragedia pod Radomskiem - ciągnik zmiażdżył 47-letniego rolnika

Obrazek

W ostatnim czasie nie ma właściwie tygodnia bez wypadku z udziałem ciągnika. Czarna seria trwa. Pod kołami swojej własnej maszyny zginął kolejny rolnik. W sobotę 16 lipca 2022 roku 47-letni mężczyzna został przygnieciony traktorem w trakcie jazdy. Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia?

Natalia Marciniak-Musiał17 lipca 2022, 23:00

Do wypadku doszło w sobotni wieczór około godziny 18.00 w miejscowości Wola Przedborska (łódzkie). Służby badają okoliczności zdarzenia. 

Traktor przewrócił się podczas przejazdu po nierównej drodze i przygniótł mężczyznę – poinformował kapitan Marek Jeziorski ze straży pożarnej w Radomsku. Niestety, rolnik zginął na miejscu.

Mimo szybkiej pomocy ze strony osób postronnych, które wyciągnęły przygniecionego mężczyznę spod ciągnika. Następnie, mimo działań służb ratowniczych oraz wezwania na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, lekarz stiwerdził zgon 47-latka.

Wypadki podczas prac polowych zbierają tragiczne żniwo

Policja stale przypomina i apeluje o uwagę oraz wyobraźnie podczas prac polowych. W trakcie pracy z udziałem maszyn rolniczych oprócz umiejętności fachowej obsługi, operator musi pamiętać, że ryzyko wypadku jest zawsze duże oraz najczęściej dramatyczne w skutkach. Tak też zapewne było i w tym przypadku - wystarczyła chwila nieuwagi.

Kierować nimi powinien człowiek trzeźwy, wypoczęty i skoncentrowany. Chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie - przestrzega aspirant sztabowy Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Kolejny wypadek z udziałem ciągnika

Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia pisaliśmy, że ciągnik z 3 osobami spadł ze skarpy i się przewrócił [FOTO], do którego doszło w Słodkowie Pierwszym (woj. lubelskie), a także, że w innym zdarzeniu, podczas prac polowych pod Gnieznem (wielkopolskie), poważnie ranny został 14-latek, który wpadł pod traktor.

W czerwcu pod Mławą policjanci znaleźli ciągnik bez tablic w rowie, traktorzysta zniknął. Kiedy się znalazł, wydmuchał trzy promile. Z kolei w jeszcze innym wypadku zawinił pijany kierowca osobówki, a 55 letni rolnik niemal zginął po zderzeniu z peugotem.

oprac. Natalia Marciniak-Musiał

fot. Osp Ksrg Przedbórz

 Picture of the author
Autor Artykułu:Natalia Marciniak-Musiał
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)