Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

"Zdrajcy Polskiej Wsi" na kapustach. Pod Sejmem trwa happening AgroUnii

Obrazek

Działacze AgroUnii zebrali się dziś rano pod Sejmem, by wyrazić swoje niezadowolenie z nowelizowanej ustawy o ochronie zwierząt. Z tej okazji przygotowali happening: rozłożyli pod budynkiem 356 główek kapusty, na których umieścili nazwiska posłów głosujących za „5 dla zwierząt”. Obok postawili tabliczkę z napisem: "Poczet zdrajców polskiej wsi". 

wkKamila Szałaj23 września 2020, 09:50
Termin nie jest przypadkowy, bo dziś Senacka Komisja Ustawodawcza rozpatrzy nowelę tej ustawy. 

Działacze zaznaczają, że rozsypując kapustę (około tony), odnoszą się w ten sposób do nowelizowanych przepisów. 


- Kapusta symbolizuje puste łby posłów, którzy zagłosowali za zniszczeniem polskiego rolnictwa, którzy nie skonsultowali swojej decyzji z rolnikami. Kapusta będzie przed Sejmem jeszcze przez kilka godzin, potem zawieziemy ją do ZOO. Za chwilę w Senacie bierzemy udział w konsultacjach społecznych dotyczących tej ustawy. Powinna być ona rozbita na trzy bloki: pierwszy dotyczący zwierząt hodowanych na futra, drugi zajmujący się się zwierzętami hodowlanymi i trzeci - zwierzętami domowymi. Trzeba jasno powiedzieć, że Jarosław Kaczyński wykorzystał zwierzęta w sposób przedmiotowy, bo użył ich do swojej walki o polityczne wpływy. To człowiek, który dziś zrobił zwierzętom największą krzywdę - wyjaśnia Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Kołodziejczak poinformował także, iż w następną środę 30 września o godz. 10.00 na Placu Trzech Krzyży odbędzie się kolejny protest rolników, którzy nie zgadzają się na "Piątkę dla zwierząt".

Przypomnijmy, że procedowana w ekspresowym tempie i uchwalona w ubiegły piątek w Sejmie nowelizacja autorstwa PiS m.in. wprowadza zakaz hodowli zwierząt na futra i znacząco ogranicza ubój rytualny jedynie do potrzeb lokalnych związków religijnych.

fot. wk


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)