StoryEditor

"Zdrajcy Polskiej Wsi" na kapustach. Pod Sejmem trwa happening AgroUnii

Działacze AgroUnii zebrali się dziś rano pod Sejmem, by wyrazić swoje niezadowolenie z nowelizowanej ustawy o ochronie zwierząt. Z tej okazji przygotowali happening: rozłożyli pod budynkiem 356 główek kapusty, na których umieścili nazwiska posłów głosujących za „5 dla zwierząt”. Obok postawili tabliczkę z napisem: "Poczet zdrajców polskiej wsi". 
23.09.2020., 10:09h
Termin nie jest przypadkowy, bo dziś Senacka Komisja Ustawodawcza rozpatrzy nowelę tej ustawy. 

Działacze zaznaczają, że rozsypując kapustę (około tony), odnoszą się w ten sposób do nowelizowanych przepisów. 


- Kapusta symbolizuje puste łby posłów, którzy zagłosowali za zniszczeniem polskiego rolnictwa, którzy nie skonsultowali swojej decyzji z rolnikami. Kapusta będzie przed Sejmem jeszcze przez kilka godzin, potem zawieziemy ją do ZOO. Za chwilę w Senacie bierzemy udział w konsultacjach społecznych dotyczących tej ustawy. Powinna być ona rozbita na trzy bloki: pierwszy dotyczący zwierząt hodowanych na futra, drugi zajmujący się się zwierzętami hodowlanymi i trzeci - zwierzętami domowymi. Trzeba jasno powiedzieć, że Jarosław Kaczyński wykorzystał zwierzęta w sposób przedmiotowy, bo użył ich do swojej walki o polityczne wpływy. To człowiek, który dziś zrobił zwierzętom największą krzywdę - wyjaśnia Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Kołodziejczak poinformował także, iż w następną środę 30 września o godz. 10.00 na Placu Trzech Krzyży odbędzie się kolejny protest rolników, którzy nie zgadzają się na "Piątkę dla zwierząt".

Przypomnijmy, że procedowana w ekspresowym tempie i uchwalona w ubiegły piątek w Sejmie nowelizacja autorstwa PiS m.in. wprowadza zakaz hodowli zwierząt na futra i znacząco ogranicza ubój rytualny jedynie do potrzeb lokalnych związków religijnych.

fot. wk
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 02:02