Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Znakowanie mięsa na wagę flagą kraju pochodzenia będzie obowiązkowe

Z końcem września wejdą w życie przepisy, które nałożą obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką z flagą państwa, z którego ono pochodzi - poinformował resort rolnictwa.

Kamila Szałaj13 lipca 2020, 09:26
Ministerstwo rolnictwa wyjaśniło, że celem nowelizacji rozporządzenia jest wprowadzenie na etapie sprzedaży detalicznej wymogu umieszczania, oprócz informacji słownej o państwie pochodzenia mięsa świeżego, schłodzonego i zamrożonego, również informacji pod postacią grafiki przedstawiającej flagę państwa pochodzenia.

Obowiązek umieszczania grafiki z flagą państwa, z którego pochodzi mięso, ma uzupełnić informację, która zgodnie z obowiązującym prawem musi być udostępniana konsumentom w obiektach handlowych na wywieszce umieszczonej w widocznym miejscu, towarzyszącej bezpośrednio prezentacji mięsa.

MRiRW zaznaczyło, że biorąc pod uwagę czas na dostosowanie się sprzedawców do nowych przepisów, uwzględniono 90-dniowy okres przejściowy. Oznacza to, że rozporządzenie wejdzie w życie 30 września br.

ksz, na podst. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)