Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Na Opolszczyźnie sieją buraki cukrowe

Do Polski przyleciały pierwsze bociany, więc dla opolskich rolników to znak, że trzeba siać buraku cukrowe. Druga połowa marca i początek kwietnia to czas siewu buraków dla południowo-zachodniej Polski. Niektórzy rolnicy czekali z wyjazdem na pola, aż skończą się przymrozki.

26 marca 2022, 07:13

To kolejny rok, gdy nie obowiązują limity kontraktacyjne. I kolejny, gdy opłacalność jest dużo niższa niż przed laty. Z tego powodu wielu opolskich plantatorów zrezygnowało z upraw. Inni zdecydowali się posiać. I opłaciło się, bo koncern SuedZucker zdecydował się podnieść cenę do 33,50 Euro za tonę buraków o polaryzacji 16%. Nie wszyscy plantatorzy nie są jednak zadowoleni, bo przy wysokich kosztach produkcji uprawa buraków jest mniej opłacalna niż innych upraw.

W filmie głos zabierają:

  • Dariusz Gajewski, rolnik ze Starowic Dolnych
  • Mariusz Sikora, prezes Kombinatu Rolnego Kietrz
  • Jan Bartoszewski,  rolnik z Niekazanic

 Tekst i zdjęcia: dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)