StoryEditor

Pfeifer & Langen Polska Eksport to szansa na zwiększenie produkcji

Jak podaje Pfeifer & Langen Polska, trzy z czterech cukrowni mają zmienić w 2024 roku paliwo na gaz ziemny. W tym roku również planowane jest zwiększenie sprzedaży na rynki Europy Zachodniej.
14.02.2024., 12:45h

Polska produkuje więcej cukru niż go zużywa

W Pfeifer & Langen Polska trzy z czterech cukrowni w tym roku ma przez z paliwa na gaz ziemny. Ma to być związane ze stopniowym zmniejszaniem emisji CO2 i oddziaływania na środowisko. Dodatkowo ma zostać zwiększona sprzedaż na rynki Europy Zachodniej.

– Polska produkuje więcej cukru niż go zużywa. Eksport to szansa na zwiększenie produkcji. To oznacza wyższe dochody również dla polskich rolników – mówi Roman Kubiak, prezes Pfeifer & Langen Polska.

Pfeifer & Langen Polska zna oczekiwania konsumentów na rynkach Europy Zachodniej.

Zobacz także: Producenci cukru osiągnęli najlepsze wyniki w historii? Kampania cukrownicza 2023/2024

– Wymagają oni żywności produkowanej w sposób przyjazny dla środowiska. Stąd nasze zaangażowanie i inwestycje. Zwiększenie produkcji cukru jest możliwe tylko przy zwiększeniu eksportu, ale to wymaga rolnictwa i przemysłu realizującego założenia zrównoważonego rozwoju – tłumaczy Roman Kubiak.

Nowoczesne metody agrotechniczne

Pfeifer & Langen Polska wspiera także bardzo intensywnie nowoczesne metody agrotechniczne, uwzględniające wymogi prawidłowego zmianowania, uprawy bezorkowej, czy uprawy pasowej.

– Metody, które zalecamy naszym plantatorom, dają wysokie plony o dobrej jakości. Nowoczesne metody agrotechniczne są dla plantatorów szansą, wielu z nich z tej szansy już korzysta. Naszym zadaniem jest przekonać do tego wszystkich – mówi prezes Pfeifer & Langen Polska.

- Kluczowa dla dalszego rozwoju jest transformacja energetyczna cukrowni Pfeifer & Langen Polska. W tym roku w trzech z nich uruchomione zostaną nowoczesne kotłownie gazowe. W przyszłości będzie w nich możliwa zmiana paliwa na biogaz. W czwartej cukrowni – w Glinojecku – powstaje farma fotowoltaiczna. Te cztery inwestycje zostaną ukończone w drugiej połowie roku. We wszystkich zakładach prowadzone są projekty zmierzające do ograniczenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej, a także ograniczenia zużycia wody. Na inwestycje, remonty i projekty rozwojowe firma przeznaczy w tym roku prawie 300 mln zł – czytamy w informacji prasowej.

Automatyzacja procesów produkcji

Cukrownie Pfeifer & Langen w planach mają również zwiększenie automatyzacji procesów produkcji. Również ze względu na oczekiwania konsumentów, zmieniane są systematycznie opakowania, tak aby redukować ilość plastiku. Zwiększony został dodatkowo udział sprzedaży cukru luzem, co za tym idzie, podejmowane działania prowadzą do znacznego zmniejszenia liczby odpadów.

Bernat Patrycja

Fot i Źródło: Pfeifer & Langen

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
12. kwiecień 2024 23:52