Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Rynek zbóż: nie pracują redlery, nie zmieniają się ceny

Spadki cen pszenicy na światowym rynku powodują, że zaczynają się telefony z pytaniami, ale ruch w skupach jest jeszcze niewielki. Wciąż nie słychać w elewatorach szumiących redlerów bo rolnicy przyzwyczaili się do wyższych propozycji i po ostatnich korektach nie są skorzy do sprzedaży.

dr Juliusz Urban14 stycznia 2022, 07:14

W pierwszym pełnym tygodniu nowego roku, nieco większy ruch zaczął się z telefonami. – Rolnicy dzwonią, pytają o ceny i odpowiadają, ze się zastanowią i jak na razie nie wracają. Aż dziwnie tak, gdy redlery na magazynie nie szumią – usłyszałem od skupującego zboża.

– Na ceny nikt nie poradzi, a rolnicy zboże sprzedać muszą choćby w części. Od następnego tygodnia spodziewamy się nieco większego ruchu – mówi inny handlowiec. 


Pozostało 91 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ