Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Bili rekord Polski traktorem. Ursus jednak nie dojechał na Hel

Obrazek

Niestety, nie powiodła się próba pobicia rekordu Polski śmiałkom z Fundacji Agro Top. Dotychczasowy Rekord Polski na największy dystans pokonany traktorem w ciągu 24 godzin wynosi 548,41 km. Zabytkowy Ursus C-328 z roku 1965 roku pomimo fenomenalnego początku ostatecznie odmówił posłuszeństwa na trasie z Dziwiszowa na Hel.

Karol Pomeranek22 października 2022, 06:00

Śmiałek musiałby przejechać minimum 548,41 km 

A wszystko zaczęło się tak. Fundacja AgroTop podjęła się próby pobicia rekordu Polski na największy dystans pokonany traktorem w ciągu 24 godzin. Aby tak się stało, śmiałek musiałby przejechać minimum 548,41 km.

– Uczestnik spróbuje pobić rekord ciągnikiem Ursus C-328 z roku 1965 roku, czyli prawdziwym przodownikiem w rozwoju polskiego rolnictwa. Ursus AgroTop rozpocznie swoją trasę na górze Kapela w Podgórkach, nieopodal Gościńca Kapella w województwie dolnośląskim, a zakończy ją na najbardziej wysuniętym cyplu Polski – Helu – informowało tuż przed startem polskie biuro rekordów.

Cel przedsięwzięcia: wsparcie polskich przedsiębiorców

Jak podkreślali organizatorzy, celem przedsięwzięcia było przyciągnięcie uwagi społeczeństwa do wsparcia polskich przedsiębiorców, w celu promowania eksportu

– Hel i jego port morski nie zostały wybrane przez organizatora przypadkowo. Ma on bardzo ważny przekaz, ponieważ w miejscu gdzie kończy się granica i ląd Polski otwierają się drzwi portu dla eksportu.

Silnik maszyny odmówił posłuszeństwa i trzeba było zakończyć próbę 

Niestety, długa trasa przerosła możliwości techniczne legendarnego Ursusa, który był dobrze przygotowany do pokonania tej długiej trasy i dzielnie radził sobie na niej, utrzymując długo znakomite tempo przejazdu. 
Niestety, tuż po 2:00 silnik maszyny odmówił posłuszeństwa i trzeba było zakończyć próbę.

Już dziś organizatorzy przedsięwzięcia zapowiadają, że nie była ostatnia i świat o nich jeszcze usłyszy. Trzymamy kciuki!

fot. Fundacja AgroTop


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)