Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Białoruś przedłużyła zakaz eksportu produkowanych w kraju ciągników

Obrazek

Białoruskie władze przedłużyły o kolejne 6 miesięcy zakaz eksportu ciągników, sprzętu rolniczego i leśnego oraz innych maszyn rolniczych, a także ponad 250 rodzajów towarów przemysłowych produkowanych w tym kraju.

Maryia Khamiuk7 października 2022, 12:14
Zgodnie z podjętą przez białoruski parlament rezolucją od 20 września br. wprowadzono sześciomiesięczny zakaz wywozu towarów wymienionych w załączniku do rezolucji do państw członkowskich Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG), niezależnie od kraju pochodzenia, poza granice Białorusi. Według dokumentu ograniczenia zostały wprowadzone w celu ochrony interesów ekonomicznych państwa.

Oprócz ciągników rolniczych na liście towarów zabronionych do eksportu znajdują się również lokomotywy kolejowe, wagony, samochody osobowe, motocykle, rowery, samoloty, wyroby medyczne, różne narzędzia i sprzęt, generatory gazu, urządzenia grzewcze, reaktory jądrowe, elementy emitujące ciepło, silniki i inne instalacje energetyczne, akumulatory, sprzęt elektryczny oraz szereg innych rodzajów produktów.

Jeszcze na końcu marca bieżącego roku premier Białorusi Roman Gołowczenko podpisał dekret wprowadzający zakaz eksportu niektórych rodzajów towarów przemysłowych do dnia 19 września.

Co w takim razie z popularnymi w Europie i Azji ciągnikami MTZ Belarus? Brak danych na ten temat, ale wiadomo, że to był jeden z głównych produktów eksportowych Białorusi od wielu już lat.

oprac. mkh na podst.  pravo.by


Picture of the author
Autor Artykułu:Maryia Khamiuk
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)