StoryEditor

Case Puma: taką okazję trzeba uczcić

W tym roku przypada rocznica 175 lat od utworzenia firmy, która dała początek marce Case IH i z tej okazji producent wypuścił na rynek m.in. limitowaną, jubileuszową serię ciągników Puma 175.
27.07.2017., 17:07h
W 2017 r. marka Case IH świętuje jubileusz 175-lecia działalności w sektorze maszyn rolniczych, a do największych sukcesów zaliczyć trzeba pierwszy ciągnik parowy wykorzystywany w rolnictwie, pierwszy kombajn rotorowy oraz pierwszy ciągnik przegubowy o dużej mocy z układem jezdnym opartym na czterech gąsienicach. Dziś produkty marki Case IH dostępne są na całym świecie, a jednym z popularnych modeli są ciągniki Puma.

W limitowanej edycji Puma 185 z Multicontrollerem i Puma 240 CVX ulepszono zawieszenie przedniej osi z wbudowanym podwójnym akumulatorem, zapewniającym wyższy niż dotychczas komfort jazdy, zwłaszcza przy zmianach obciążenia przedniej i tylnej osi. Poza tym traktory można również wyposażyć w adaptacyjny układ sterowania (ASC) ze zmiennym przełożeniem. Umożliwia on sterowanie przełożeniem obrotów kierownicy i kąta skrętu przednich kół w zależności od wymogów traktorzysty. Za pośrednictwem terminalu ciągnika AFS można wybrać żądane przełożenie spośród trzech ustawień wstępnych lub dowolnych ustawień użytkownika.

Nowe ciągniki Puma 185 MC i Puma 240 CVX z magistralą ISOBUS III umożliwiają dwukierunkowy transfer danych między ciągnikiem a dowolną kompatybilną maszyną. Rozwiązanie to pozwala nie tylko na sterowanie funkcjami narzędzia za pośrednictwem monitora terminalu AFS 700, lecz również na przesyłanie przez maszynę informacji zwrotnych, które mogą być wykorzystywane do kontrolowania ustawień ciągnika, np. prędkości jazdy do przodu. W przypadku prasy umożliwia to ustawienie optymalnej prędkości i położenia układu kierowniczego ciągnika wzdłuż pokosu, co zapewnia równomierne pobieranie i idealne formowanie bel.

Nowy rocznik modelowy gamy ciągników Puma Case IH, napędzanych silnikiem przemysłowym N67 FPT o pojemności 6,7 litra, poddany został znacznym ulepszeniom. Wszystkie modele spełniają wymagania normy emisji spalin Stage IV, dzięki zastosowaniu układu selektywnej redukcji katalitycznej Hi-eSCR.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 19:18