StoryEditor

Landini: Rex 4 szyty na miarę

Większy wybór modeli, a także możliwość wyposażenia w nowe funkcję i oryginalną stylistykę zyskała gama traktorów sadowniczych Rex 4. 
23.02.2018., 23:02h
Oprócz trzech wersji dla sadów, F, GT, GE, Landini oferuje różne opcje umożliwiające konfigurację traktora wg potrzeb rolnika. Z wyjątkiem niskiej wersji GE wszystkie modele zyskały nowy układ klimatyzacji. Nowe wzornictwo oferuje nie tylko bardziej atrakcyjny wygląd, ale również lepszą widoczność i komfort pracy. W kabinie dostępna jest również opcja ochrony traktorzysty w środowisku ciśnieniowym monitorowanym przez czujniki, co ma znaczenie podczas wykonywania oprysków. Co ciekawe, przednia oś w wersjach F i GT oprócz sztywnej wersji z elektrohydrauliczną blokadą mechanizmu różnicowego i napędem na cztery koła, po raz pierwszy oferowana jest z centralnym układem zawieszenia. Pod maską pracuje 4-cylindrowa jednostka Deutz o poj. 2,9 l wyposażona w DOC.


Maksymalna moc jest rozwijana przy 2200 obr / min i waha się od 70 KM do 112 KM. Przełącznik pamięci obrotów może „zapamiętać” prędkość obrotową silnika. Skrzynia biegów produkcji Landini – nowe przekładnie występują w wariancie z mechanicznym lub elektro-hydraulicznym rewersem, 4-biegowymi z 3 zakresami, do których można dodać dwie opcje: Hi-Lo i High-Medium-Low (tylko rewers elektro-hydrauliczny), oraz biegi pełzające. Modele mogą być napędem na 2 lub 4 koła. Nowa seria rex 4 oferuje szeroki wybór WOM w wersji mechanicznej lub hydraulicznej, w zależności od przekładni, z dwoma lub czterema prędkościami (540, 540 Eco, 1000 i 1000 Eco).

Fot. firmowe
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 19:46