StoryEditor

W Europie spadła sprzedaż nowych maszyn

W Bednarach trwa wystawa Agro Show. To ogromne przedsięwzięcie branżowe jest także okazją do dyskusji na temat tego, czy niska rejestracja maszyn w tym roku w rolnictwie wieszczy kłopoty w branży?
24.09.2016., 14:09h

Europejski przemysł maszyn rolniczych zauważa, że ten rok naraża branżę na trudne warunki rynkowe. Europejska Konfederacja Przemysłu Rolnictwa (CEMA) opublikowała dane, z których wynika, że w krajach UE w pierwszym półroczu br. sprzedano łącznie o 5,5% mniej ciągników i 8,3% mniej kombajnów w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.
Na poszczególnych rynkach krajów członkowskich sytuacja różnie się kształtowała.

Wzrost sprzedaży traktorów zanotowano we Francji (16,1%), Hiszpanii (10,7%), Belgii (5,0%). Spadek natomiast wystąpił w Danii (o 10,3%), Niemczech (9,7%), Wielkiej Brytanii (8,5%), Holandii (7,7%), we Włoszech (4,4%) i Austrii (3,8%).

Mało kombajnów

Słabsza sprzedaż kombajnów miała miejsce we wszystkich krajach, od 4% w belgii po aż 28% w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o sieczkarki CEMA ocenia spadek sprzedaży na 16%. Nieco lepiej wyglądała sprzedaż kosiarek, która jednak i tak spadła o 8,6% w pierwszym półroczu br., podobnie jak pras. Szacunki Konfederacji co do sprzedaży opryskiwaczy wskazują, że ich sprzedaż będzie stabilna.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 05:47