StoryEditor

Pilarka Stihl z super długą prowadnicą

To najmocniejsza produkowana seryjnie pilarka spalinowa na świecie – informuje firma Stihl. Silnik o mocy niemal 9 KM napędza prowadnicę o długości 90 cm, która jest podstawowym wyposażeniem pilarki.
15.11.2020., 17:11h

Dzięki pojemności skokowej 121,6 cm3 i mocy 6,4 kW, Stihl MS 881 jest według producenta najpotężniejszą seryjną piłą łańcuchową na świecie. Silnik z technologią 4-kanałową spełniający normy emisji spalin Euro5 wyposażony jest w gniazdo diagnostyczne z możliwością uzyskania następujących informacji: dane maszyny, liczba uruchomień, historia zakresów obrotów silnika, niektóre dane serwisowe, test modułu zapłonowego i świec zapłonowych, informacje o regulacji gaźnika itp.

Filtr powietrza HD2 wykonany z białego materiału filtrującego. Pilarkę wyposażono w układ wstępnego ogrzewania gaźnika, co przydaje się gdy na dworze jest zimno. W zimowym trybie pracy ogrzane powietrze przepływa wokół gaźnika. Rozwiązanie takie skutecznie zapobiega oblodzeniu gaźnika. Zawór dekompresyjny i Stihl ElastoStart znacząco ułatwiają rozruch pilarki. Dzięki nowej funkcji przycisku stop pilarka jest gotowa do uruchomienia w dowolnym momencie.

Podstawowym wyposażeniem pilarki jest prowadnica o długości 90 cm oraz łańcuch Rapid Super o skoku 0,404 ”. Dopuszczalne są jednak również prowadnice o długości do 105 cm. Gigant Stihla wraz z prowadnicą (bez paliwa) waży 13,5 kg, co jak podkreśla producent z Waiblingen zapewnia korzystny stosunek mocy do masy. W tym wyposażeniu rekomendowana cena detaliczna to 7 499,00 zł. Stihl zastrzega jednak prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego oraz zmian cen.

Firma podkreśla zastosowanie pompy olejowej z regulacją wydajności, co pozwala na dokładne, odpowiednie do potrzeb smarowanie. Oznacza to doprowadzenie odpowiedniej ilości oleju w każdych warunkach roboczych. Ponadto pompa umożliwia redukcję zużycia oleju do 50%. O komfort, szczególnie w długotrwałej pracy dba system antywibracyjny. Strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

forum_topagrar

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 07:08