StoryEditor

Wojskowy Ursus 902 do wzięcia. Zobacz ile kosztuje!

Agencja Mienia Wojskowego przyzwyczaiła nas do wystawiania na swoich przetargach ciągników i maszyn rolniczych, z których żołnierze już nie korzystają. Ciągniki rolnicze zdarzają się na nich dość często, rzadko jednak można trafić na egzemplarz w kolorze ciemnozielonym – typowym dla sprzętu bojowego jak czołgi czy transportery opancerzone. My znaleźliśmy taki egzemplarz Ursusa w Dębogórze.
07.08.2020., 11:08h
AMW oddział w Gdyni organizuje 20 sierpnia br. przetarg na niepotrzebny już w Wojsku Polskim sprzęt. Na liście wystawionych do sprzedaży sprzętów znaleźliśmy ciągnik rolniczy Ursus 902 z 1984 roku. Numer fabryczny tego traktora to 46189.

Na zamieszczonych wraz z ogłoszeniem zdjęciach widać wyraźnie, że ciągnik nie był od dawna używany. Świadczy o tym niski stan ciśnienia w oponach oraz zielony nalot na różnych metalowych elementach ciągnika. Karoseria traktora posiada ślady korozji, co pozwala przypuszczać, że od dłuższego czasu nie był on garażowany. Dodatkowo nie w pełni sprawne są przednie reflektory – widoczne są ich uszkodzenia wewnątrz kloszy. Rura wydechowa silnika wygląda na niedawno wymienioną.Ciągnik ma 2 pary wyjść hydraulicznych i akumulator. Najprawdopodobniej jest więc sprawny i gotowy do uruchomienia. Nieznana jest liczba przepracowanych dotychczas motogodzin.Wnętrze kabiny jest schludne, ale widać w niej upływ czasu. Siedzenie kierowcy jest nieuszkodzone, kabina posiada wszystkie szyby i wygląda na szczelną. W jej wnętrzu znajduje się skrzynka narzędziowa i kilka kieszeni oraz schowków na różne przedmioty.Cena wywoławcza tego Ursusa w wojskowym kolorze to 12 000 zł. Można go obejrzeć osobiście w dniach 17 i 18 sierpnia w godzinach od 9:00 do 13:00 oraz w dniu przetargu od 8:30 do 10:00 w ZW w Dębogórze.Ofertę należy złożyć (przesłać/doręczyć) w kancelarii Oddziału AMW w Gdyni, ul. M. Curie-Skłodowskiej 19, pok. nr 20 w terminie do dnia 20.08.2020 r. do godziny 11:30.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej tego Ursusa. Wadium należy wpłacać przelewem na konto Agencji Mienia Wojskowego w Banku Gospodarstwa Krajowego O/Gdańsk podając w tytule przelewu, nr i datę przetargu, nazwę oferenta oraz numer pozycji przetargowej.

Szczegółowe informacji nt. tego przetargu można znaleźć na stronie www.amw.gov.pl

oprac. bcz na podst amw.gov.pl
Fot. AMW
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 17:00