Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Ubojnie: kur jest za dużo, ceny muszą spadać

Obrazek

Dostawy żywca drobiowego do ubojni to ostatnio istna huśtawka. Przez tydzień jest ich za dużo, potem znowu ich nie ma i w końcu jest ich zatrzęsienie. W ślad za tymi zmianami błyskawicznie idą oczywiście ceny. W tym tygodniu nieubłaganie lecą w dół.

Aleksandra Galus16 września 2015, 12:18

Przed tygodniem kur było mało, więc ceny rosły, teraz jest ich za dużo i stawki są cięte nawet o 30 gr/kg. Przedstawiciele działów surowcowych mówią o kapryśnej pogodzie i pojawiających się jeszcze raz po raz wysokich temperaturach, które nie służą kurom. Wiele z nich w transporcie po prostu się dusi. W ostatnim czasie jednak upały są słabsze i raczej już się nie powtórzą, kur jest więcej, a zachęceni rosnącymi stawkami drobiarze, chętnie je sprzedają. Wpłynęło to na zwiększenie dostaw w ostatnim czasie i, rzecz jasna, na spadki cen.Krajowe stawki za brojlery ustabilizowały się wokół kwoty około 3,73 zł/kg, co w stosunku do ubiegłego tygodnia stawki oznacza spadek o około 20 gr/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,65 zł/kg, a najwyższa to 3,90 zł/kg w województwie pomorskim.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)