Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Fotowoltaika i biogaz>

Międzynarodowa konferencja „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo”, czyli OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich w krajach Europy Środkowej

Jakie są doświadczenia w wytwarzaniu energii z odnawialnych źródeł, rozwoju obszarów wiejskich i ochrony środowiska w krajach Europy Środkowej? Bardzo ciekawe dyskusje na ten temat odbędą się w gronie przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki oraz ekspertów zajmujących się tematem energetyki odnawialnej i ochrony klimatu. Już 24 września br. w Grodnie k. Międzyzdrojów odbędzie się IV. edycja międzynarodowej konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo”.

Bartłomiej Czekała18 września 2021, 23:07
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Agro Promotion oraz Konsulat Generalny Węgier w Gdańsku zapraszają do udziału w konferencji nt. doświadczeń krajów Europy Środkowej w rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii oraz ochrony klimatu na terenach wiejskich.

Podczas wydarzenia zostanie poruszona problematyka m.in. transformacji energetycznej jako elementu zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, perspektyw jej rozwoju oraz największych wyzwań, jakie za sobą niesie, a także innowacyjnych przedsięwzięć i technologii z zakresu OZE. Wydarzenie będzie również okazją do przybliżenia uczestnikom doświadczeń krajów Europy Środkowej we wdrażaniu i finansowaniu rozwiązań sprzyjających rozwojowi energetyki obywatelskiej i ochronie powietrza i klimatu.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni m.in. Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Michał Kurtyka – Minister Ochrony Środowiska i Klimatu, Istvan Nagy – Minister Rolnictwa Węgier oraz przedstawiciele agencji państwowych oraz spółek związanych z przemysłem energetycznym, samorządowcy oraz eksperci zajmujący się problematyką energetyki prosumenckiej z Polski i krajów Europy Środkowej.

– Debaty odbywające się w ramach konferencji będą okazją do odpowiedzi na pytania dotyczące zmian planowanych przez Komisję Europejską w kontekście wdrażania rozwiązań „Zielonego Ładu” i wyzwań, jakie niesie za sobą dla polskich rolników rozwój „zielonej energetyki” oraz działań związanych z ochroną klimatu – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora konferencji.

Konferencja rozpocznie się 24 września o godz. 09:30. Transmisja on-line będzie prowadzona na stronie www.forum-grodno.pl/transmisja
Konferencja organizowana jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Agro Promotion oraz Konsulat Generalny Węgier w Gdańsku. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął top agrar Polska.Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)