Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

Wielkopolska w ręce kobiet

Obrazek

Do tej pory Wielkopolska Izba Rolnicza jako jedyna w kraju tylko obserwowała poczynania Rady do Spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich, by wreszcie dołączyć w jej szeregi.  

 

Ewelina Cisłak2 grudnia 2014, 08:54

Na początku bieżącego roku aktywne kobiety, delegatki w Izbach Rolniczych postanowiły, że czas najwyższy, by kobiecym okiem przyjrzeć się obszarom wiejskicm. Dlatego właśnie przy Izbach Rolniczych powołana została Rada do Spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich. Poza województwem Wielkopolskim, wszystkie inne izby przyłączyły się do Rady i wybrały delegatki, które uczestniczą w konferencjach i spotkaniach, na których omawiane są kwestie związane z życiem kobiet wiejskich. 

– Najpierw chcieliśmy zobaczyć, czym Rada będzie się zajmowała, by dopiero wtedy zasilić szeregi Rady o delegatki z naszego Regionu – tłumaczy Piotr Walkowski, prezes WIR. 

Na odbywającym się wczoraj przedświątecznym spotkaniu kobiet w Nowym Tomyślu, głównym celem spotkania było głosowanie nad dołączeniem kobiet wielkopolskich do Rady do Spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich. Na tę okoliczność w spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca Rady, pani Danuta Lebioda.

– Wiem, jak ważna jest rola kobiet na obszarach wiejskich. Wiem, że trzeba mówić nie tylko o obowiązkach, ale i potrzebach kobiet. Ale wiem też, że nie da się, a wręcz nie można, rozdzielać roli kobiet od roli mężczyzn. Jeśli chcemy, by Rada mówiła w imieniu kobiet powinniśmy współpracować. Właśnie takie słowa jak partnerstwo, współpraca i wsparcie są tymi, które powinny łączyć, a nie dzielić. Powinnyśmy współpracować ze sobą - my kobiety z kobietami i my kobiety z mężczyznami – tłumaczyła Danuta Lebioda.

Panie z Wielkopolski niemal jednogłośnie zdecydowały się wybrać 5 delegatek (z powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego, średzkiego, konińskiego, tureckiego, poznańskiego oraz wągrowieckiego), które reprezentować będą województwo Wielkopolskie podczas najbliższych konferencji Rady. 
ecPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)