Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Duży siewnik połączy agregat z ciągnikiem

Podczas tegorocznej edycji targów Agrotech na stoisku firmy APV można było obejrzeć maszyny zarówno z dotychczasowej oferty (m.in. agregaty do użytków zielonych oraz rozsiewacze), jak i nowości produktowe.

Jan Beba31 marca 2018, 16:05

Największą zmianą w dotychczasowej ofercie austriackiej marki było wprowadzenie siewnika pneumatycznego PS 800 M1 D. Został on zaprojektowany z myślą o intensywnym nawożeniu na dużych szerokościach roboczych. Pojemność zbiornika wynosi 800 litrów, co sprawia, że obecnie jest to największy siewnik APV w wersji nawozowej.

Duża pojemność eliminuje potrzebę częstego uzupełnienia zbiornika, co ma znaczenie w pracy na dużym areale. Szerokość robocza,którą może obsłużyć siewnik wynosi od 3 do 12 metrów. Służą temu m.in. sekcje wysiewające w liczbie od 16 do 32. Sprzęt waży 250 kg i można go nabudować na agregacie uprawowym lub zaczepić bezpośrednio za ciągnikiem – wtedy potrzebny jest dodatkowy sprzęg do połączenia z agregatem. 

Siewnik PS 800 M1 D przeznaczony jest zarówno do rozsiewu nawozów, mikrogranulatów oraz granulatów, jak i do rozsiewu traw,poplonów i zbóż. Dmuchawa odpowiedzialna za transport materiału w przewodach zasilana jest z układu hydraulicznego ciągnika. Producent wyposażył sprzęt w czujnik pustego zbiornika, który alarmuje o kończącym się materiale siewnym. Wygodne napełnianie zbiornika z worków big-bag umożliwia duży otwór na górze. 1 z 1
Siewnik PS 800 M1 D przeznaczony jest do wysiewu różnych gatunków roślin i nawozów.

Siewnik PS 800 M1 D przeznaczony jest do wysiewu różnych gatunków roślin i nawozów.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)