Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Duży siewnik połączy agregat z ciągnikiem

31.03.2018

Drukuj

Duży siewnik połączy agregat z ciągnikiem

Artykuł dostępny

Największą zmianą w dotychczasowej ofercie austriackiej marki było wprowadzenie siewnika pneumatycznego PS 800 M1 D. Został on zaprojektowany z myślą o intensywnym nawożeniu na dużych szerokościach roboczych. Pojemność zbiornika wynosi 800 litrów, co sprawia, że obecnie jest to największy siewnik APV w wersji nawozowej.

r e k l a m aDuża pojemność eliminuje potrzebę częstego uzupełnienia zbiornika, co ma znaczenie w pracy na dużym areale. Szerokość robocza,którą może obsłużyć siewnik wynosi od 3 do 12 metrów. Służą temu m.in. sekcje wysiewające w liczbie od 16 do 32. Sprzęt waży 250 kg i można go nabudować na agregacie uprawowym lub zaczepić bezpośrednio za ciągnikiem – wtedy potrzebny jest dodatkowy sprzęg do połączenia z agregatem. 

Siewnik PS 800 M1 D przeznaczony jest zarówno do rozsiewu nawozów, mikrogranulatów oraz granulatów, jak i do rozsiewu traw,poplonów i zbóż. Dmuchawa odpowiedzialna za transport materiału w przewodach zasilana jest z układu hydraulicznego ciągnika. Producent wyposażył sprzęt w czujnik pustego zbiornika, który alarmuje o kończącym się materiale siewnym. Wygodne napełnianie zbiornika z worków big-bag umożliwia duży otwór na górze. 

Polecany artykuł

AGROTECH 2018: Stoisko „top agrar Polska” – musisz tam być!Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

Zobacz wideo

Premiera siewnika APV PS 800 D na targach Agrotech 2018 w Kielcach

Galeria zdjęć

Siewnik PS 800 M1 D przeznaczony jest do wysiewu różnych gatunków roślin i nawozów.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii