Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Okrągły jubileusz ładowarek JCB

Obrazek

Ładowarki Loadall JCB cieszą się dużą popularnością wśród rolników. Żółto-czarne maszyny od lat ułatwiają prace załadowcze w wielu gospodarstwach.

Paweł Twardowski5 października 2017, 06:08
Firma JCB obchodzi okrągły jubileusz produkcji ładowarek teleskopowych. W tym roku producent świętuje 40 urodziny powstanie prototypowej ładowarki z wysięgnikiem teleskopowym.

Pierwszą z nich zaprojektowano i wyprodukowano w 1977 roku w celu usprawnienia prac związanych z podnoszeniem i ładowaniem materiałów na placach budów. Wkrótce okazało się, że tego typu sprzęt doskonale sprawdza się podczas prac załadunkowych w gospodarstwach rolnych, zarówno w tych nastawionych na produkcję zwierzęcą jak i roślinną.

Aby spełnić oczekiwania stawiane przez wymagających klientów JCB produkuje obecnie około 50 różnych typów oraz wariantów maszyn dla sektora rolniczego. Asortyment obejmuje maszyny od małej serii Loadall 516-40 o mocy 50KM oraz udźwigu 1600 kg i wysokości podnoszenia 4,05 metra, aż do ładowarki Loadall 560-80 o mocy 145 KM zdolnej do podnoszenia z podłoża 6 ton na wysokość 8 m.

Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy