Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Obory>

Lifting uwięziówki

Obrazek

Jak niewielkim kosztem zwiększyć efektywność i wyniki pracy – podpowiadają hodowcy 
z Kawęczyna, którzy własnoręcznie zmodernizowali starą oborę uwięziową.

Marcin Jajor31 stycznia 2018, 08:22
– Jak byśmy mieli lepszą cenę za mleko, to chętnie byśmy się rozwijali. Dalibyśmy pracę murarzowi czy innym majstrom, a tak staramy się wszystko robić swoim sumptem – mówi Kazimierz Wegnerowski, który wraz z bratem Wojciechem i śp. ojcem Juliuszem zakasali rękawy i zmodernizowali starą oborę i stodołę. Powstał obiekt na ponad 20 krów.

Hodowcy nie tylko zwiększyli efektywność pracy, ale także znacznie poprawili wyniki produkcyjne zwierząt. Wszystko to w połączeniu z lepszą zdrowotnością krów i warunkami higienicznymi w oborze. Pomimo tego, że obiekt jest bardzo niepozorny, wyniki, które hodowcy w nim uzyskują mówią same za siebie. Średniej wydajności na poziomie ponad 10 tys. litrów mleka, w którym znajduje się przeciętnie mniej niż 200 tys. lks/ml, mogłaby im pozazdrościć nie jednak obora z wolnostanowiskowym systemem utrzymania krów.

Jak udaje się uzyskać takie wyniki bohaterom naszego reportażu? Ile pracy i pieniędzy włożyli w modernizację obory? Czytaj w najnowszym wydaniu „top bydło” w artykule: „Lifting uwięziówki”.mj/Fot. Jajor


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)