Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Maria Herwart: Kierunek rozwój i optymalizacja

Podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu o możliwościach produkcyjnych świń oraz sytuacji na rynku zwierząt hodowlanych rozmawialiśmy z Marią Herwart (Topigs Norsvin).

10 grudnia 2022, 07:00
– Praca genetyczna idzie w tym kierunku, aby minimalizować koszty produkcji m.in. poprzez ograniczanie pracy ludzkiej, podnoszenie wydajności żywieniowej świń czy maksymalizację ich dziennych przyrostów. Jednym słowem pracujemy nad optymalizacją wszystkich elementów, które decydują dziś o opłacalności produkcji świń. Z roku na rok poprawiamy m.in. wyniki reprodukcyjne, ważne jest jednak to, że to co udaje się uzyskać biologicznie, czy genetycznie musi być uzasadnione ekonomicznie. Chodzi nam o to, żeby zachowywać się etycznie wobec zwierząt i wobec siebie. Jako genetycy patrzymy na świnie nie tylko przez pryzmat ich produkcyjności, ale również przez ich cechy wpływające na dobrostan, a te często stoją w kontrze do maksymalizacji produkcji za wszelką cenę – mówiła podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu Maria Herwart, Topigs Norsvin. 

Zobacz cały wywiad o możliwościach produkcyjnych świń oraz sytuacji na rynku zwierząt hodowlanych. 


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)