Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Bankowy biznes BGŻ BNP Paribas

09.06.2017

Drukuj

Bankowy biznes BGŻ BNP Paribas

Artykuł dostępny

Grupa Kapitałowa Banku BGŻ BNP Paribas opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2017 r. Zysk netto wyniósł 39,6 mln zł, co oznacza wzrost o 27%, czyli 8,3 mln zł, w porównaniu z I kw. 2016 r.

r e k l a m a– Obecnie realizujemy działania zmierzające do zwiększenia atrakcyjności i dostępności naszej oferty dla klientów. W I kwartale 2017 r. z sukcesem wspieraliśmy klientów w ich ekspansji zagranicznej oraz w rozwoju na lokalnym rynku. Aktywność rynkowa naszych doradców i specjalistów produktowych oraz dynamiczny wzrost w obszarze dochodów z wymiany zagranicznej przełożyły się na wzrost przychodów o 20% w ujęciu rok do roku – powiedział Tomasz Bogus, prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

Dzięki nowej ofercie kredytu gotówkowego i przeprowadzonej wiosną kampanii, bank odnotował wzrost sprzedaży tych kredytów o blisko 11% w porównaniu z ub. rokiem do 643 mln zł.

Na koniec marca 2017 r. wartość kredytów i pożyczek brutto udzielonych klientom przez bank wyniosła 58,7 mld zł, co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o 5,3% (2,9 mld zł). Natomiast wolumen depozytów klientów na koniec I kwartału 2017 r. wyniósł 54,0 mld zł i wzrósł w porównaniu z marcem 2016 r. o 18,2% (8,3 mld zł).

Skonsolidowany wynik odsetkowy wzrósł w porównaniu z I kw. 2016 r. o 7,2% do 466,8 mln zł. W porównaniu z I kwartałem roku ubiegłego widoczny jest spadek kosztów ogólnoadministracyjnych, w tym głównie kosztów informatycznych i telekomunikacyjnych oraz kosztów utrzymania nieruchomości, co jest efektem m.in. restrukturyzacji zatrudnienia w firmie.

Na koniec marca br. Grupa Kapitałowa Banku BGŻ BNP Paribas obsługiwała 2,6 mln klientów. Sieć oddziałów Banku obejmowała 484 placówki w całym kraju oraz 116 punktów obsługi klienta.

Na podstawie BGŻ BNP Paribas opr. pł

Fot. Sierszeńska

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wszystkie wojny Ameryki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii