Bankowy biznes BGŻ BNP Paribas

Bankowy biznes BGŻ BNP Paribas

Ciekawi Cię, jakie wyniki finansowe posiada BGŻ, działający w grupie BNP Paribas? Oto najnowsze dane z banku, który działa w polskim sektorze agro.

r e k l a m a

Grupa Kapitałowa Banku BGŻ BNP Paribas opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2017 r. Zysk netto wyniósł 39,6 mln zł, co oznacza wzrost o 27%, czyli 8,3 mln zł, w porównaniu z I kw. 2016 r.

– Obecnie realizujemy działania zmierzające do zwiększenia atrakcyjności i dostępności naszej oferty dla klientów. W I kwartale 2017 r. z sukcesem wspieraliśmy klientów w ich ekspansji zagranicznej oraz w rozwoju na lokalnym rynku. Aktywność rynkowa naszych doradców i specjalistów produktowych oraz dynamiczny wzrost w obszarze dochodów z wymiany zagranicznej przełożyły się na wzrost przychodów o 20% w ujęciu rok do roku – powiedział Tomasz Bogus, prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

Dzięki nowej ofercie kredytu gotówkowego i przeprowadzonej wiosną kampanii, bank odnotował wzrost sprzedaży tych kredytów o blisko 11% w porównaniu z ub. rokiem do 643 mln zł.

Na koniec marca 2017 r. wartość kredytów i pożyczek brutto udzielonych klientom przez bank wyniosła 58,7 mld zł, co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o 5,3% (2,9 mld zł). Natomiast wolumen depozytów klientów na koniec I kwartału 2017 r. wyniósł 54,0 mld zł i wzrósł w porównaniu z marcem 2016 r. o 18,2% (8,3 mld zł).

Skonsolidowany wynik odsetkowy wzrósł w porównaniu z I kw. 2016 r. o 7,2% do 466,8 mln zł. W porównaniu z I kwartałem roku ubiegłego widoczny jest spadek kosztów ogólnoadministracyjnych, w tym głównie kosztów informatycznych i telekomunikacyjnych oraz kosztów utrzymania nieruchomości, co jest efektem m.in. restrukturyzacji zatrudnienia w firmie.

Na koniec marca br. Grupa Kapitałowa Banku BGŻ BNP Paribas obsługiwała 2,6 mln klientów. Sieć oddziałów Banku obejmowała 484 placówki w całym kraju oraz 116 punktów obsługi klienta.

Na podstawie BGŻ BNP Paribas opr. pł

Fot. Sierszeńska

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii