Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Czy warto wejść w ekorolnictwo? Jak wysokie są dopłaty? Zapraszamy na webinarium!!

Obrazek

W nowym rozdaniu WPR na lata 2023 - 2027 rolnictwo ekologiczne jest mocno promowane. Wysokość dopłat do ekoupraw wzrośnie o 35% w stosunku do 2021 r. Ponadto będzie je można łączyć z niektórymi ekoschematami i uzyskać większe pieniądze z unijnej kasy. Sprawdź czy ekorolnictwo jest także dla Ciebie!

Paulina Janusz-Twardowska27 kwietnia 2023, 14:06
Obawy rolników ekologicznych, że dopłaty w ramach interwencji "Rolnictwo ekologiczne" będą niekonkurencyjne w stosunku do nowych płatności ekoschematowych, okazały się przesadzone. Płatności dla gospodarstw, które produkują ekologicznie są znacznie zwiększone, a do tego jest możliwość łączenia rolnictwa ekologicznego z wieloma ekoschematami.

Dla rolników zastanawiających się nad rozpoczęciem produkcji ekologicznej są dwie dobre wiadomości. Po pierwsze ekoprodukcję rolniczą można prowadzić równolegle z konwencjonalną. Po drugie ekologiczne uprawy prowadzone na powierzchni do 10 ha mogą otrzymać pieniądze na zasadach uproszczonych. Wszyscy ekoproducenci mają też szansę na dodatkową premię za prowadzenie zrównoważonej produkcji roślinno-zwierzęcej.

Jakie będą stawki dla ekologicznych upraw rolniczych, sadowniczych i warzywniczych oraz produkcji zwierzęcej? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak ekoprodukcję rolną łączyć z ekoschematami? Które połączenia są najbardziej opłacalne?

Na te i wiele więcej pytań odpowiemy już 9 maja o godz. 15 podczas webinaru „Ekoschematy i dopłaty do ekologii” organizowanego przez top agrar Polska. Podczas on-linowego spotkania swoją wiedzą podzieli się uznany ekspert ds. dopłat Marek Krysztoforski z CDR w Radomiu. Doradca będzie odpowiadał na zadawane przez widzów pytania o dopłaty do ekorolnictwa, a także o ekoschematy w rolnictwie konwencjonalnym.

Zastanawiasz się nad ekoprodukcją? Masz pytania co do dopłat i ekoschematów w całym rolnictwie? Nie czekaj – zapisz się na webinar!CZYTAJ TAKŻE Z WEBINARIUM:


Czy jesienny bezorkowy siew zbóż można zgłosić we wniosku o dopłaty w ramach ekoschematu uprawa bezorkowa?

Integrowana Produkcja Roślin – ekoschemat, który się najbardziej opłaca. Ilu rolników z niego skorzysta?

Ekoschematy: Czy w 2023 roku rolnik musi ugorować grunty rolne?

Czy w ekoschematach kukurydza i zboża są liczone jako jedna uprawa?

Jak w nowym wniosku o dopłaty zadeklarować elementy nieprodukcyjne pod normę DKR 8?

Dopłaty 2023: W jaki sposób zrobić wsiewki aby skorzystać z ekoschematów?Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)