StoryEditor

Czy warto wejść w ekorolnictwo? Jak wysokie są dopłaty? Zapraszamy na webinarium!!

W nowym rozdaniu WPR na lata 2023 - 2027 rolnictwo ekologiczne jest mocno promowane. Wysokość dopłat do ekoupraw wzrośnie o 35% w stosunku do 2021 r. Ponadto będzie je można łączyć z niektórymi ekoschematami i uzyskać większe pieniądze z unijnej kasy. Sprawdź czy ekorolnictwo jest także dla Ciebie!
27.04.2023., 14:04h
Obawy rolników ekologicznych, że dopłaty w ramach interwencji "Rolnictwo ekologiczne" będą niekonkurencyjne w stosunku do nowych płatności ekoschematowych, okazały się przesadzone. Płatności dla gospodarstw, które produkują ekologicznie są znacznie zwiększone, a do tego jest możliwość łączenia rolnictwa ekologicznego z wieloma ekoschematami.

Dla rolników zastanawiających się nad rozpoczęciem produkcji ekologicznej są dwie dobre wiadomości. Po pierwsze ekoprodukcję rolniczą można prowadzić równolegle z konwencjonalną. Po drugie ekologiczne uprawy prowadzone na powierzchni do 10 ha mogą otrzymać pieniądze na zasadach uproszczonych. Wszyscy ekoproducenci mają też szansę na dodatkową premię za prowadzenie zrównoważonej produkcji roślinno-zwierzęcej.

Jakie będą stawki dla ekologicznych upraw rolniczych, sadowniczych i warzywniczych oraz produkcji zwierzęcej? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak ekoprodukcję rolną łączyć z ekoschematami? Które połączenia są najbardziej opłacalne?

Na te i wiele więcej pytań odpowiemy już 9 maja o godz. 15 podczas webinaru „Ekoschematy i dopłaty do ekologii” organizowanego przez top agrar Polska. Podczas on-linowego spotkania swoją wiedzą podzieli się uznany ekspert ds. dopłat Marek Krysztoforski z CDR w Radomiu. Doradca będzie odpowiadał na zadawane przez widzów pytania o dopłaty do ekorolnictwa, a także o ekoschematy w rolnictwie konwencjonalnym.

Zastanawiasz się nad ekoprodukcją? Masz pytania co do dopłat i ekoschematów w całym rolnictwie? Nie czekaj – zapisz się na webinar!CZYTAJ TAKŻE Z WEBINARIUM:


Czy jesienny bezorkowy siew zbóż można zgłosić we wniosku o dopłaty w ramach ekoschematu uprawa bezorkowa?

Integrowana Produkcja Roślin – ekoschemat, który się najbardziej opłaca. Ilu rolników z niego skorzysta?

Ekoschematy: Czy w 2023 roku rolnik musi ugorować grunty rolne?

Czy w ekoschematach kukurydza i zboża są liczone jako jedna uprawa?

Jak w nowym wniosku o dopłaty zadeklarować elementy nieprodukcyjne pod normę DKR 8?

Dopłaty 2023: W jaki sposób zrobić wsiewki aby skorzystać z ekoschematów?

Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 12:39