Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty 2020: KE przedłuża termin składania wniosków z uwagi na koronawirusa

Obrazek

Komisja Europejska dała państwom członkowskim zielone światło na wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie o miesiąc. Decyzja ta ma związek z pandemią koronawirusa.

18 marca 2020, 07:53
Wczoraj Komisja Europejska poinformowała, że daje unijnym rolnikom więcej czasu na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie. W tym roku powinni oni dostarczyć dokumenty do 15 maja. Jednak ze względu na trudną sytuację spowodowaną koronawirusem termin ten zostaje przesunięty o miesiąc – do 15 czerwca.

- Przesunięcie terminu zapewni rolnikom większą elastyczność w składaniu wniosków w tym trudnym czasie – tak swoją decyzję uzasadnia w komunikacie Komisja Europejska.

Ostateczna decyzja o przedłużeniu terminu na składanie wniosków będzie jednak należała do państw członkowskich.

Prawdopodobnie Polska także skorzysta z tej możliwości. Wszystko zależy od tego jak dalej będzie wyglądała sytuacja w naszym kraju i w jakim stopniu koronawirus będzie się dalej rozprzestrzeniał.
jr


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)