Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Dopłaty 2018: Oświadczenie zamiast eWniosku tylko do jutra!

13.03.2018

Drukuj

Dopłaty 2018: Oświadczenie zamiast eWniosku tylko do jutra!

Artykuł dostępny

Jak informuje ARiMR, od 15 lutego do 8 marca 145,8 tys. rolników złożyło w Agencji "Oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017”. Złożenie przez rolnika oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności za 2018 r., ale taka możliwość dotyczy tylko mniejszych gospodarstw. 

r e k l a m a

Kto może złożyć oświadczenie?

Wypełnienie papierowego dokumentu może okazać się łatwiejsze niż korzystanie z elektronicznej aplikacji eWniosekPlus. Tym bardziej, że rolnicy korzystający z dostępnej wersji demo już zgłaszają nam problemy z logowaniem do aplikacji ARiMR-u. 

Opcja składania oświadczenia zamiast wypełniania eWniosku jest przewidziana tylko dla części rolników. Agencja szacuje, że wnioskodawców spełniających postawione warunki jest 300–500 tysięcy. Kto kwalifikuje się do złożenia oświadczenia zamiast wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich w 2018 r.?

Oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017 może złożyć rolnik, który spełnia następujące warunki:

Polecany artykuł

Co się dzieje z wnioskami na modernizację gospodarstw z 2018 roku? Nie uwierzysz…

  1.  we wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 deklarował powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegał się wyłącznie o:
    – jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu,
    – płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW) (PROW 2014-2020),  
    – wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013),  
    – premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020);
  2. potwierdzi brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2017 roku i chce ubiegać się w 2018 roku o te same płatności co w roku ubiegłym.

Pobierz: Oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017 

Pobierz: Zasady składania i wypełniania Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017

ARiMR informuje, że oświadczenia rolników, którzy spóźnią się z ich złożeniem nie będą rozpatrywane. Nieprzekraczalnym terminem jest zatem 14 marca 2018 roku. Jeśli rolnik nie zdąży do tego czasu, będzie musiał złożyć normalny wniosek za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Jeżeli po złożeniu oświadczenia w gospodarstwie zajdą zmiany w zakresie wnioskowania bądź działek referencyjnych lub rolnych to konieczne będzie złożenie zmiany do wniosku. Rolnik będzie miał na to czas do 1 czerwca 2018 roku.bcz, mk

Fot, Sierszeńska


Więcej o aplikacji eWniosekPlus dowiesz się z innych artykułów:
Dopłaty bezpośrednie 2018 – Już dziś zaloguj się do eWniosku!
Sejm zdecydował: wnioski o dopłaty tylko przez Internet!
eWniosekPlus: Ułatwienie dla rolników?

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co się dzieje z wnioskami na modernizację gospodarstw z 2018 roku? Nie uwierzysz…

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii