Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Rynek mleka>

Polska Izba Mleka na misji w Chinach z komisarzem Hoganem

Obrazek

Dyrektor Polskiej Izby Mleka po raz kolejny bierze udział w misji wysokiego szczebla komisarza ds. Rolnictwa Phila Hogana do Chin, gdzie promuje polskie produkty mleczarskie.

Aneta Lewandowska15 maja 2018, 13:52
Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Phil Hogan rozpoczął misję w Chinach, która potrwa do 18 maja. Uczestnicy misji będą rozmawiać głównie o trendach konsumenckich, przyszłości i rozwoju handlu oraz bezpieczeństwo żywności w Chinach. Wezmą też udział w międzynarodowych targach żywności SIAL China. Głównym celem misji jest promocja europejskich produktów rolno-spożywczych i zapewnienie dostępu do chińskiego rynku. W skład delegacji towarzyszącej Philowi Hoganowi została wybrana także Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka, która reprezentuje sektor mleczarski dzięki Funduszowi Promocji Mleka.

Rynek chiński otwarty na Europę


Aktualnie Chińczycy skupiają się na polepszeniu jakości żywności i rozwoju branży rolno-spożywczej. Produkty z zewnątrz mogą wejść na rynek chiński, jednak problemem mogą okazać się pozataryfowe wewnątrz rynkowe standardy i przepisy – każdy kraj Unii Europejskiej musi negocjować handel samodzielnie.

Jako bardzo duży potencjalny rynek zbytu i jeden z największych importerów, Chiny są atrakcyjnym partnerem dla producentów mleka. Kupują przede wszystkim masło, odtłuszczonego i pełnotłuste mleko w proszku. Przewiduje się, że w ciągu kilkunastu lat wzrośnie zapotrzebowanie na mieszanki dla niemowląt oraz masła, jogurtu i innych produktów mleczarskich.

W jaki sposób Chińczycy kupują te produkty? Mleko kupowane jest przez internet i w sklepach z kawą, masło i śmietana najchętniej importowane są przez piekarnie, podobnie jak mleko zagęszczone, skondensowane oraz jogurty i mleko w proszku. Przemysł przetwórczy kupuje mleko i serwatki w proszku, koncentrat białek serwatkowych i ser cheddar.

Co Polska eksportuje do Chin?


Przede wszystkim serwatkę w proszku, mleko UHT 1% do 6% tłuszczu oraz odtłuszczone mleko w proszku. Chińczycy cenią polskie produkty mleczarskie za wysoką jakość i walory smakowe. Polska Izba Mleka prowadzi wiele działań promocyjnych na tym rynku.
Przedstawiciele PIM oprócz Chin odwiedzili także Japonię, Wietnam, Singapur, Indonezję, Arabię Saudyjską, Iran oraz Kanadę.

źródło i fot. Polska Izba Mleka


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)