Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Podwyżki na rynku świń już pod koniec czerwca!

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

Co będzie działo się na rynku świń w najbliższych tygodniach i miesiącach. Tylko dla top agrar Polska karty odsłania dyrektor zarządzający ds. skupu w Animex Foods – dr Piotr Kowalski.

Paulina Janusz-Twardowska13 czerwca 2022, 09:02

- Na rynku już obserwujemy kroczące podwyżki cen żywca wieprzowego, w maju wzrosty sięgały 5-10 gr/kg tygodniowo. Czerwcowa stagnacja związana jest ze zmniejszonym popytem, ale na koniec tego miesiąca możemy spodziewać się lepszych cen – mówi dr Piotr Kowalski, dyrektor zarządzający skupu w Animex Foods. Jak twierdzi sezon grillowy w zeszłym miesiącu w Europie nie rozwinął się tak, jak spodziewała się branża. Na zmniejszone zakupy wpływa również inflacja, która powoduje, że klienci ostrożniej wydają pieniądze.


Pozostało 54 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ