Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Rynek świń: Stabilnie, ale tanio

Obrazek

Drugi tydzień ceny bez zmian - tak obecnie wygląda sytuacja na rynku trzody chlewnej. Zobacz jak kształtują się aktualne ceny skupu trzody chlewnej na naszym krajowym rynku.

Jan Bromberek18 października 2018, 15:17
Stabilizacja, ale na niskim poziomie - wczorajsza wycena na VEZG zakończyła się utrzymaniem zeszłotygodniowej ceny na poziomie 1,36 euro/kg w klasie E, zatem w kraju skupujący utrzymali również cenniki na poziomie ok. 5,6 zł/kg w klasie E, za żywiec płacą od 3,85 do maksymalnie 4,4 zł/kg netto.

Utrzymania stawek można było się spodziewać, choć byli też tacy, którzy liczyli na delikatne wzrosty. Na licytacjach tzw. małej giełdy ISW w zasadzie schodziło wszystko, co było wystawione do sprzedaży.

Cena także delikatnie wzrosła, w sumie  w ciągu tygodnia o 2 eurocenty/kg w klasie E do poziomu 1,42 euro/kg w klasie E. Świadczy to o relatywnym zrównoważeniu popytu i podaży na tuczniki na rynku niemieckim. A rynek ten jest wyznacznikiem dla polskich skupujących.

Jednak specjaliści z branży przestrzegają przed zbytnim optymizmem. W najbliższym tygodniu tuczniki nie muszą wcale zdrożeć, choć na rynku towaru jest już mniej niż tydzień temu, mimo iż wtedy też o nadwyżkach nie było mowy. Trudno jest jednak ocenić, jak zachowają się skupujący i niemieckie giełdy. W ich działaniu trudno dopatrywać się logiki.    jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w kraju - notowania cenowe!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)