Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Rekord zasiewów rzepaku w Polsce. Jakie są perspektywy dla uprawy w Polsce i w UE? [DEBATA FILM]

Podczas debaty, która odbyła się na koniec naszego webinarium poświęconego uprawie rzepaku, mogliśmy posłuchać wypowiedzi ekspertów na temat perspektyw dla tej uprawy.

7 marca 2023, 06:00

W debacie udział wzięli:

  • Andrzej Duszejko, Rapool Polska,
  • prof. dr hab. Witold Szczepaniak, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
  • prof. dr hab. Marek Korbas, Instytut Ochrony Roślin - PIB w Poznaniu,
  • Artur Kozera, Rapool Polska,
  • Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.
— Teraz chcemy podyskutować przede wszystkim o zagadnieniach dotyczących tego, co dzieje się na rynku. Pan Andrzej Duszejko już powiedział na początku, że ten rynek nie jest łatwy, jest wysoki poziom produkcji. Bardzo dobre stany plantacji i jak na razie perspektywy plonów, ale oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że zwłaszcza ci, którzy mają zmagazynowany rzepak, że na tak wysoki poziom cen, jaki był w połowie ubiegłego roku, nie ma co liczyć — Karol Bujoczek.

Jakie są perspektywy dla rzepaku w kraju i w Unii Europejskiej, zwłaszcza przy rekordowych zasiewach w tym roku? Jaki wpływ mają zmiany klimatyczne na uprawę rzepaku na świecie? Jak wyliczyć dawkę azotu w zależności od kondycji roślin na polu oszacować? Koniecznie obejrzyj film z naszej debaty! 


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)