Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Strączkowe>

Rośliny strączkowe nabierają znaczenia - pobierz raport!

W Polsce wciąż trwa dyskusja o potrzebie rozbudowy programu białka krajowego. Uprawami strączkowych i związanymi z nimi dopłatami oraz doskonałymi właściwościami przedplonowymi zainteresowani są niemal wszyscy rolnicy. Coraz więcej, nawet bardzo dużych gospodarstw zajmuje się i z roku na rok powiększa powierzchnię uprawy soi.

dr Juliusz Urban4 stycznia 2022, 11:09
Odpowiedzią na zmieniające się w tym względzie zapotrzebowanie rolników jest przygotowany wspólnie przez redaktorów „Tygodnika Poradnika Rolniczego” oraz „top agrar Polska” zbiór najnowszych publikacji o rynku roślin strączkowych, ich roli w ograniczaniu kosztów nawożenia oraz wykorzystaniu w paszach.

Dowiesz się z niej m. in.:

- dlaczego rynek roślin bobowatych będzie mieć duże znaczenie,

- czy sukces soi pociągnie za sobą inne rośliny strączkowe,

- o perspektywach dla rynku soi,

- zainteresowaniu uprawą bobiku w wielu województwach Polski,

- o przewadze azotu z symbiozy nad azotem mineralnym,

- wpływie rodzimego białka na lepsze wyniki w produkcji zwierzęcej,
 
Zapraszamy do lektury!

Redaktorzy top agrar Polska i Tygodnika Poradnika Rolniczego

Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)