Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Premie dla młodych rolników – nabór już w lipcu

15.06.2018

Drukuj

Premie dla młodych rolników – nabór już w lipcu

Artykuł dostępny

Od 29 czerwca do 30 lipca – w tym czasie kandydaci do premii muszą złożyć wniosek z wymaganymi załącznikami w oddziale regionalnym ARiMR. Do wzięcia jest 100 tys. złotych w formie premii niewymagającej wkładu własnego. Pieniądze wypłacane są w dwóch ratach: I rata w wysokości 80 tys. zł po przyznaniu pomocy, a druga w wysokości 20 tys. zł po realizacji założeń biznesplanu. 

r e k l a m aO premię może starać się osoba fizyczna, która m.in.:
  • w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy jest pełnoletnia i ma nie więcej niż 40 lat;
  • jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej,
  • posiada kwalifikacje zawodowe  bądź zobowiąże się do ich uzupełnienia, w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy;
  • przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż w okresie 24 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha;
  • przedłoży biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa;
  • nabędzie gospodarstwo o powierzchni użytków rolnych równej co najmniej średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a w województwach o niższej średniej - co najmniej średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie oraz nie większej niż 300 ha, którego wielkość ekonomiczna jest nie mniejsza niż 13 000 euro i nie większa niż 150 000 euro. 

Wnioski rozpatrywane będą w kolejności ustalonej na podstawie kryteriów punktowych, a warunkiem rozpatrzenia wniosku jest uzyskanie przez wnioskodawcę przynajmniej 8 punktów (co w sytuacji gdy wnioski przekroczą przewidywany budżet naboru nie gwarantuje jeszcze przyznania premii). W tym naborze mamy nowe zasady przyznawania punktów, a szczegółowo na ten temat piszemy w czerwcowym numerze top agrar Polska.
gi. 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Zobacz wideo

Poranna trójpolówka #9 – Restrukturyzacja małych gospodarstw i młody rolnik

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii