Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rolniczy wzlot targów Ptaka

25.11.2016

Drukuj

Rolniczy wzlot targów Ptaka

Artykuł dostępny

Podczas gali wieczorowej, wieńczącej pierwszy dzień pierwszych Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie, wiele osób miało okazję spotkać głównego inwestora – Antoniego Ptaka (na zdjęciu). Odebrał on z rąk Wiktora Szmulewicza, prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych wyróżnienie „od polskich chłopów za organizację polskich targów”.

r e k l a m aKim jest Antoni Ptak?
Urodzony w 1952 r. w Piotrkowie Trybunalskim biznesmen, jest dziś plasowany na 10. miejscu najbogatszych Polaków. Karierę w biznesie rozpoczynał od branży ogrodniczej, później prowadził ogólnopolską sieć hurtowni spożywczych i tytoniowych. Od stycznia 1993 tworzył Centrum Handlowe Ptak w Rzgowie. Ponadto jest właścicielem firmy dziewiarskiej oraz spółki zajmującej się wynajmem pomieszczeń i handlem oraz firmy marketingowej w Niemczech.

Pochodzi z wielodzietnej rodziny – ma siostrę i dwóch braci:

Polecany artykuł

ASF w Krasnymstawie!  • Edward w latach 2005–2006 był właścicielem większościowego pakietu akcji sekcji piłkarskiej Śląska Wrocław, którą odkupił od wrocławskiego posła PO Grzegorza Schetyny;
  • Jacek jest prezesem spółki "Ptak Media" działającej głównie na terenie Centrum Handlowego "Ptak" w Rzgowie.
Obywatel świata
Antoni Ptak w 2000 roku mieszkał wraz z rodziną w Miami na Florydzie. W 2006 roku przeniósł się wraz z rodziną do Brazylii, skąd kieruje swoimi przedsiębiorstwami w Polsce.
Jest właścicielem zamku w Turenii, domu na południu Francji i willi w Polsce.

Pasja: futbol
W świecie polskiej piłki nożnej Antoni Ptak pojawił się w 1995 roku po zainwestowaniu wraz z bratem Edwardem w ŁKS Łódź, który przekształcił w SPN ŁKS-Ptak Sportową Spółkę Akcyjną (istniała do 7 lutego 2001), z którym w sezonie 1997/1998 zdobył mistrzostwo kraju i z którego wycofał się w połowie sezonu 2000/01 po spadku do II ligi. W Łodzi stworzył także szkółkę piłkarską, w której szkolili się młodzi piłkarze z Brazylii, Nigerii i Polski. W latach 1998–2000 był głównym sponsorem II ligowej wówczas Lechii/Polonii Gdańsk, a także w latach 1998-lipiec 2003 Piotrcovii-Ptak SSA (od września 2002 pod nazwą Piotrcovia Piotrków Trybunalski SSA) w sezonie 2002/03 grającej również w II lidze.

Do Antoniego Ptaka należy również Centrum Piłkarskie Ptak w Gutowie Małym, gdzie od marca do września 2006 i ponownie od marca do maja 2007 roku zakwaterowana była drużyna Pogoni.

W 2006 r. uruchomił w Brazylii Centrum Piłkarskie Ptak przeznaczone dla młodych piłkarzy brazylijskich, których przygotowuje do gry w europejskich klubach.

Teraz pan Ptak zdecydował zainwestować w targi w Polsce. Na terenie kilku hal już miały miejsce równe imprezy wystawiennicze – obecnie trwają targi rolne. Zobaczymy, czy na trwale wpiszą się w kalendarz agrowydarzeń. Wiele trzeba jeszcze poprawić, a zmiany wprowadzane są na gorąco – co widać na załączonym zdjęciu. Asfaltowanie parkingu prowadzone jest nawet wieczorem podczas trwania imprezy.

Źródło: Wikipedia. Opr. pł

Fot. Łuczak

Polecane dla Ciebie:

article icon

Mała lista, ale wielkie zamieszanie

Czytaj

Galeria zdjęć

Antoni Ptak z wyróżnieniem od KRIR.
Wiktor Szmulewicz wręcza wyróżnienei Antoniemu Ptakowi.
Na terenie CTR w Nadarzynie nadal trwa wylewanie nawierzchni asfaltowej.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii