Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Rolniczy wzlot targów Ptaka

Obrazek

Mało kto wie, że za Centralnymi Targami Rolnymi, które dziś zainaugurowały w Nadarzynie, stoi Ptak. Antoni Ptak.

dr Piotr Łuczak25 listopada 2016, 22:31

Podczas gali wieczorowej, wieńczącej pierwszy dzień pierwszych Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie, wiele osób miało okazję spotkać głównego inwestora – Antoniego Ptaka (na zdjęciu). Odebrał on z rąk Wiktora Szmulewicza, prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych wyróżnienie „od polskich chłopów za organizację polskich targów”.

Kim jest Antoni Ptak?

Urodzony w 1952 r. w Piotrkowie Trybunalskim biznesmen, jest dziś plasowany na 10. miejscu najbogatszych Polaków. Karierę w biznesie rozpoczynał od branży ogrodniczej, później prowadził ogólnopolską sieć hurtowni spożywczych i tytoniowych. Od stycznia 1993 tworzył Centrum Handlowe Ptak w Rzgowie. Ponadto jest właścicielem firmy dziewiarskiej oraz spółki zajmującej się wynajmem pomieszczeń i handlem oraz firmy marketingowej w Niemczech.

Pochodzi z wielodzietnej rodziny – ma siostrę i dwóch braci:

  • Edward w latach 2005–2006 był właścicielem większościowego pakietu akcji sekcji piłkarskiej Śląska Wrocław, którą odkupił od wrocławskiego posła PO Grzegorza Schetyny;
  • Jacek jest prezesem spółki "Ptak Media" działającej głównie na terenie Centrum Handlowego "Ptak" w Rzgowie.
Obywatel świata

Antoni Ptak w 2000 roku mieszkał wraz z rodziną w Miami na Florydzie. W 2006 roku przeniósł się wraz z rodziną do Brazylii, skąd kieruje swoimi przedsiębiorstwami w Polsce.
Jest właścicielem zamku w Turenii, domu na południu Francji i willi w Polsce.

Pasja: futbol

W świecie polskiej piłki nożnej Antoni Ptak pojawił się w 1995 roku po zainwestowaniu wraz z bratem Edwardem w ŁKS Łódź, który przekształcił w SPN ŁKS-Ptak Sportową Spółkę Akcyjną (istniała do 7 lutego 2001), z którym w sezonie 1997/1998 zdobył mistrzostwo kraju i z którego wycofał się w połowie sezonu 2000/01 po spadku do II ligi. W Łodzi stworzył także szkółkę piłkarską, w której szkolili się młodzi piłkarze z Brazylii, Nigerii i Polski. W latach 1998–2000 był głównym sponsorem II ligowej wówczas Lechii/Polonii Gdańsk, a także w latach 1998-lipiec 2003 Piotrcovii-Ptak SSA (od września 2002 pod nazwą Piotrcovia Piotrków Trybunalski SSA) w sezonie 2002/03 grającej również w II lidze.

Do Antoniego Ptaka należy również Centrum Piłkarskie Ptak w Gutowie Małym, gdzie od marca do września 2006 i ponownie od marca do maja 2007 roku zakwaterowana była drużyna Pogoni.

W 2006 r. uruchomił w Brazylii Centrum Piłkarskie Ptak przeznaczone dla młodych piłkarzy brazylijskich, których przygotowuje do gry w europejskich klubach.

Teraz pan Ptak zdecydował zainwestować w targi w Polsce. Na terenie kilku hal już miały miejsce równe imprezy wystawiennicze – obecnie trwają targi rolne. Zobaczymy, czy na trwale wpiszą się w kalendarz agrowydarzeń. Wiele trzeba jeszcze poprawić, a zmiany wprowadzane są na gorąco – co widać na załączonym zdjęciu. Asfaltowanie parkingu prowadzone jest nawet wieczorem podczas trwania imprezy.

Źródło: Wikipedia. Opr. pł

Fot. Łuczak1 z 3
Antoni Ptak z wyróżnieniem od KRIR.

Antoni Ptak z wyróżnieniem od KRIR.

2 z 3
Wiktor Szmulewicz wręcza wyróżnienei Antoniemu Ptakowi.

Wiktor Szmulewicz wręcza wyróżnienei Antoniemu Ptakowi.

3 z 3
Na terenie CTR w Nadarzynie nadal trwa wylewanie nawierzchni asfaltowej.

Na terenie CTR w Nadarzynie nadal trwa wylewanie nawierzchni asfaltowej.

Newsletter rynkowy
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)