Agrotech Kielce: oferta John Deere dla hodowców

Agrotech Kielce: oferta John Deere dla hodowców

Sprzęt prezentowany tego roku na stoisku John Deere podczas targów Agrotech w Kielcach w znacznej części ukierunkowany jest na producentów bydła.

r e k l a m a

Nowością John Deere w szerokiej palecie ciągników jest seria 5R. Trzeba nadmienić, że nowy ciągnik prezentowany jest w pełnej krasie po raz pierwszy na Kieleckich targach. Seria ciągników składa się z 4 modeli: 5090R (90 KM), 5100R (100 KM), 5115R (115 KM) i 5125R (125 KM). We wszystkich modelach pracuje czterocylindrowy silnik John Deere PWX o pojemności 4,5 l. Silniki spełniają normę emisji spalin Tier IIIB i do ich pracy zużywa się wyłącznie olej napędowy. W pracach transportowych we wszystkich modelach nowej serii 5R generowana jest moc dodatkowa 10 KM.

Nowością w ofercie przekładni jest wersja Command8, która ma 32 przełożenia do przodu i 16 do tyłu. Wyróżnia ją osiem biegów przełączanych pod obciążeniem, a także tryb pracy ECO, co umożliwia jazdę w transporcie z maksymalną prędkością 40 km/h przy zredukowanych obrotach silnika do 1750 obr./min. W tej przekładni pracuje także system automatycznej zmiany biegów.

Układ hydrauliczny zasilany jest standardowo pompą o wydatku 96 l/min. W opcji dostępna jest pompa o zmiennym wydatku 117 l/min. Nowa seria 5R wyróżnia się panoramiczną przednia szybą, co docenią rolnicy pracujący z ładowaczem czołowym. W takich ciągnikach do obsługi ładowacza montuje się fabrycznie joystick mechaniczny lub elektroniczny. W obu przypadkach jest on połączony z fotelem traktorzysty. Nowe modele 5R można wyposażyć w fabrycznie montowane ładowacze czołowe 534R lub 603R. Wyróżniają się one w automatyczny system zabezpieczenia „click&go” oraz mechanizm zatrzaskowy w czasie montowania osprzętu. W obu modelach ładowaczy oferowane są różne warianty poziomowania. 

Nowością w serii 5R jest układ amortyzacji przedniej osi. Jego skok wynosi 45 mm, w razie potrzeby amortyzację można wyłączyć. 

W Kielcach John Deere prezentuje także nowe modele stałokomorowych pras zwijających. Model F441M dostępny jest w wersji Silage Special przystosowany do zbioru pasz zielonych i w wersji Multicrop. Kolejne wersje F441R i C441R to lepiej wyposażone maszyny dla dużych gospodarstw i firm usługowych. 

W modelach oznaczonych literą R montowany jest standardowo podbieracz o szerokości 2 m lub 2,2 m w opcji. Tuż za nim pracuje rotor MaxiCut z 13 lub 15 nożami. W maszynach z oznaczeniem M pracuje podbieracz także o szerokości 2 m (2,2 w opcji) oraz rotory RotoFlow lub MaxiCut z 13 nożami. 

dk

 

Fot: Józefowicz

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii