Minionek - pogromca ognia

Minionek - pogromca ognia

W słoneczną i upalną pogodę wystarczy kilka iskier i nieszczęście gotowe. Oto pomysł naszego Czytelnika, który na przednim TUZ montuje Minionka – bohatera bajki dla dzieci, w którym gromadzi wodę.

r e k l a m a

Zbiornik, który montowany jest na przednim TUZ ma pojemność 300 l. Pomysłowy rolnik podłączył do niego powietrze z układu pneumatycznego ciągnika. Zbiornik został wyposażony w niezbędne zawory i złącza. Do ewentualnego gaszenia ognia zamontowany został wąż o średnicy 1 cala i długości 10 m. Na jego końcu zamontowana jest dysza o średnicy 9 mm. Przy ciśnieniu 6 bar woda wydostaje się na odległość 15 m. Dzięki dużej gaśnicy wykonanej we własnym zakresie można spokojnie pracować z prasą zwijającą.

Zbiornik został pomalowany w barwy Minionka, który jest bohaterem bajki dla dzieci. Sprzęt wygląda bardzo efektownie i zwraca uwagę przechodniów zwłaszcza tych najmłodszych.

Autor pomysłu i wykonanie: Gabriel Tomaszewski, Łowinek, woj. kujawsko-pomorskie

dk

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii