Nowe kombinacje do siewu Kuhn

Nowe kombinacje do siewu Kuhn

Siewy rozpoczęły się na dobre. Firma Kuhn na nadchodzący jesienny sezon przygotowała wiele nowości w segmencie agregatów uprawowo-siewnych.

r e k l a m a

W nowych agregatach uprawowo-siewnych firmy Kuhn za doprawienie roli odpowiada brona wirnikowa HR lub kompaktowa brona talerzowa CD. Obie maszyny współpracują z nowymi, nabudowanymi siewnikami Venta.

Brony wirnikowe HR zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o współpracy z nowymi siewnikami Venta. W bronie głębokość robocza może być regulowana z kabiny ciągnika w zależności od potrzeb. Włóka wyrównująca jest wyposażona w hydrauliczną regulacje kąta roboczego, co pozwala regulować intensywność pracy. Brona oferowana jest w wersji 3, 3,5 i 4 m.

Jeśli w gospodarstwie dominują gleby lekkie, to do uprawy roli można wykorzystać kompaktową bronę talerzową z serii CD. Sprzęt sprawdzi się także podczas siewu uproszczonego. Maszyny oferowana jest w dwóch szerokościach roboczych 3 i 3,5 m. Elementy robocze rozmieszczone są w dwóch rzędach i zabezpieczone przed uszkodzeniem za pomocą elastomerów.

Siewnik Venta dostępny jest w 3 wariantach szerokości - 3, 3,5 i 4 m. Elektryczny napęd aparatu wysiewającego pozwala na modyfikację dawki wysiewu w trakcie pracy. Wysiew nasion jest pneumatyczny. Nasiona kierowane są do podwójnych redlic talerzowych Seedflex, za którymi pracują kółka dociskowe. Nowe siewniki Venta są dostępne w wersji ze sterownikiem Quantron S2 lub w wersji ISOBUS.   pt
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii