Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Nowy wóz asenizacyjny PG II 28

Obrazek

Swoboda wyboru właściwych systemów napełniania niezależnie od rodzaju maszyny skłoniła firmę Samson Agro do wprowadzenia na rynek wozu asenizacyjnego PG II 28.

Jan Beba10 lipca 2018, 10:23
Nowy model PG II 28 zastąpi obecny PG II 27. Modernizacja jest efektem dużego rozwoju sprzętu do gnojowicy, jaki ma miejsce od kilku lat. Jak podkreśla firma, szczególnie nasilają się oczekiwania rolników dotyczące pełnej elastyczności wyboru systemów napełniania, niezależnie od zastosowania. W efekcie inżynierowie zdecydowali się m.in. na wydłużenie beczki, aby zapewnić więcej miejsca dla dużych wężownic. Beczkowóz jest wprowadzany jako standardowy model dla wszystkich rynków, a w wersji z hydraulicznie napędzanym kołem (HWD) dla wybranych regionów.

Pierwszy model PG II 28 był gotowy wczesną wiosną. Po przetestowaniu w fabryce nowy egzemplarz został przetestowany w pięciu duńskich przedsiębiorstwach rolnych. – To było dla nas ważne, aby uzyskać opinie klientów na temat tych modyfikacji. To było dobre pozytywne doświadczenie zarówno dla nas, jak i dla testujących gospodarstw– mówi Søren Mejlstrup Jensen, Product Manager ds. cystern i narzędzi do produkcji gnojowicy w Samson Agro.

Lepsze podnoszenie przedniej osi
Podwozie PG II 28 zostało zmodyfikowane, aby zapewnić większą kompresję układu zawieszenia hydraulicznego. Zwiększa to prześwit między kołem a łożem beczki nawet o 50% przy podnoszeniu przedniej osi. Ulepszono także obsługę podnośnika osi – wystarczy nacisnąć przycisk skrótu na joystiku SlurryMaster 8000. – Szerszy prześwit pozwala znacznie zwiększyć nacisk na ucho dyszla. Jest to bardzo pomocne, gdy trzeba podjechać stromymi wzgórzami ciągnąc ciężkie narzędzia –,mówi Søren Mejlstrup Jensen.


1 z 3
Nowy PG II 28 firmy Samson Agro.

Nowy PG II 28 firmy Samson Agro.

2 z 3
PG II 28 ma o 50% wyższą siłę nośną przedniej osi.

PG II 28 ma o 50% wyższą siłę nośną przedniej osi.

3 z 3
Dolna część podnośnika na PG II 28 została obniżona o 125 mm. W rezultacie podnośniki wszystkich zbiorników na gnojowicę PG II będą miały taką samą geometryczną konstrukcję.

Dolna część podnośnika na PG II 28 została obniżona o 125 mm. W rezultacie podnośniki wszystkich zbiorników na gnojowicę PG II będą miały taką samą geometryczną konstrukcję.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)