StoryEditor

Nowy wóz asenizacyjny PG II 28

Swoboda wyboru właściwych systemów napełniania niezależnie od rodzaju maszyny skłoniła firmę Samson Agro do wprowadzenia na rynek wozu asenizacyjnego PG II 28.
02.01.2019., 10:01h
Nowy model PG II 28 zastąpi obecny PG II 27. Modernizacja jest efektem dużego rozwoju sprzętu do gnojowicy, jaki ma miejsce od kilku lat. Jak podkreśla firma, szczególnie nasilają się oczekiwania rolników dotyczące pełnej elastyczności wyboru systemów napełniania, niezależnie od zastosowania. W efekcie inżynierowie zdecydowali się m.in. na wydłużenie beczki, aby zapewnić więcej miejsca dla dużych wężownic. Beczkowóz jest wprowadzany jako standardowy model dla wszystkich rynków, a w wersji z hydraulicznie napędzanym kołem (HWD) dla wybranych regionów.

Pierwszy model PG II 28 był gotowy wczesną wiosną. Po przetestowaniu w fabryce nowy egzemplarz został przetestowany w pięciu duńskich przedsiębiorstwach rolnych. – To było dla nas ważne, aby uzyskać opinie klientów na temat tych modyfikacji. To było dobre pozytywne doświadczenie zarówno dla nas, jak i dla testujących gospodarstw– mówi Søren Mejlstrup Jensen, Product Manager ds. cystern i narzędzi do produkcji gnojowicy w Samson Agro.

Lepsze podnoszenie przedniej osi
Podwozie PG II 28 zostało zmodyfikowane, aby zapewnić większą kompresję układu zawieszenia hydraulicznego. Zwiększa to prześwit między kołem a łożem beczki nawet o 50% przy podnoszeniu przedniej osi. Ulepszono także obsługę podnośnika osi – wystarczy nacisnąć przycisk skrótu na joystiku SlurryMaster 8000. – Szerszy prześwit pozwala znacznie zwiększyć nacisk na ucho dyszla. Jest to bardzo pomocne, gdy trzeba podjechać stromymi wzgórzami ciągnąc ciężkie narzędzia –,mówi Søren Mejlstrup Jensen.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 05:24