Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Krowy staranowały mężczyznę. Właściciel zwierząt usłyszał wyrok

Obrazek

Rolnik z hrabstwa Lancashire (Anglia) został skazany na karę więzienia po tym, jak 83-letni mężczyzna został śmiertelnie zaatakowany przez jego bydło w 2020 roku.

Dominika Mulak10 lutego 2022, 14:59
Tragedia wydarzyła się w maju 2020 roku. 83-letni mężczyzna wraz z żoną spacerowali publiczną ścieżką przechodzącą przez Ivescar Farm w Chapel-Le-Dale w Carnforth, w maju 2020 roku.

Towarzyszyły im dwa Border Terriery. Na ścieżce zostali zaatakowani przez krowy mamki pasące się z cielętami na sąsiednim pastwisku. 83-letni mężczyzna został stratowany i zmarł na miejscu, jego żona doznała poważnych obrażeń.

Można było temu zapobiec?


Jak podaje farminguk.com, właściciel krów został skazany na 12 tygodni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 12 miesięcy. Ukarano go również grzywną.

Przemawiając po rozprawie, inspektor Health and Safety Executive (HSE) Julian Franklin wyjaśnił, że można było podjąć szereg środków, aby zapobiec temu zdarzeniu. Jego zdaniem, po pierwsze, bezpieczniej było umieścić krowy mamki i ich cielęta na innej łące bez prawa do drogi.

- Rolnicy powinni zapewnić, że podejmują wszelkie możliwe środki ostrożności w celu ochrony osób poruszających się pieszo po drogach publicznych sąsiadujących z ich polami, zwłaszcza gdy wypasają na nich bydło - podkreślił.

Według magazynu "Farmers Weekly", w ciągu ostatnich 20 lat w Wielkiej Brytanii odnotowano 80 zgonów związanych z atakami bydła.

oprac. na podstawie www.farminguk.com
fot. poglądowe - Envanto Elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)