StoryEditor

Makabryczny wypadek: rolnika wciągnął rozrzutnik obornika

W woj. świętokrzyskim doszło do tragicznego wypadku w gospodarstwie. 56-letni rolnik manewrował przy wałku przekaźnika mocy. Skończyło się śmiercią poszkodowanego. 
01.10.2021., 13:10h

W Sędziszowie w powiecie jędrzejowskim doszło do tragicznego wypadku w jednym z gospodarstw. 56-latek 27 września br. koło południa chciał przetestować nowo zakupiony rozrzutnik obornika. Uruchomił go wówczas po raz pierwszy i niestety ostatni. Wysiadł z ciągnika, zaczął manewrować w okolicy wałka odbioru mocy, niespodziewanie rozrzutnik się uruchomił i wciągnął rękę rolnika w tryby maszyny. Niestety nie udało się go uratować. 

Kilkukrotnie już opisywaliśmy takie tragiczne historie z udziałem maszyny rolniczej. W 2018 r. doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Gać w woj. podkarpackim. Wówczas 52-letni rolnik chciał wyczyścić rozrzutnik i również maszyna chwyciła mężczyznę, reszty chyba nie trzeba dopowiadać… Również zginął na miejscu.

Z kolei w zeszłym roku w październiku do podobnej tragedii doszło na Podlasiu w miejscowości Roszki-Wodźki niedaleko Łap. Tam akurat 52-latek chciał naprawić maszynę, również manewrował przy tym samej części. Pogotowie znalazło go zakleszczonego pomiędzy wałkiem a podłogą. Skończyło się, tak jak powyżej...

W wielu przypadkach tego typu sytuacje kończą się tragicznie, mało kto wychodzi z takiego wypadku cały i zdrowy. Pośpiech nie jest dobrym doradcą przy pracach z tak mocnym sprzętem. Dobrze byłoby gdyby podczas nich w pobliżu był ktoś bliski, kto może szybko zareagować, chociażby wzywając pogotowie.

oprac. dkol na podst. se.pl/archiwum

fot. poglądowe

 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 03:31