Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Niesforny byczek uciekł z zagrody. Znaleźli go strażacy

Obrazek

Niedawno pisaliśmy o nietypowej strażackiej interwencji, gdy druhowie z Sochocina musieli ściągać z dachu budynku gospodarczego krowę, która się na nim znalazła. Tym razem strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży musieli szukać niesfornego byczka, który uciekł rolnikowi z zagrody.

Bartłomiej Czekała1 sierpnia 2019, 08:28
Telefon z prośbą o pomoc w znalezieniu uciekiniera strażacy z KP PSP w Chodzieży otrzymali 30 lipca o 23:12. Właściciel gospodarstwa rolnego w pobliskim Zacharzynie poprosił dyżurnego o interwencję i pomoc w odnalezieniu i sprowadzeniu do gospodarstwa zaginionego byczka.

Do akcji poszukiwawczej zadysponowano 13 strażaków z 3 zastępów: PSP Chodzież, OSP Szamocin i OSP Zacharzyn. Na miejsce poszukiwań przybył także patrol policji z pobliskiego komisariatu.

Druhowie wyposażeni w sprzęt oświetleniowy przez ok. 1,5 godziny przeszukiwali wskazany przez rolnika obszar. Po przeszukaniu ok 5 hektarów łąki znaleziono byczka w przydrożnym rowie. Zwierzę nie stawiało oporu, pozwoliło się złapać i zostało odprowadzone przez właściciela do zagrody.

CZYTAJ TAKŻE: Krowa na dachu

Czytaj także: Krowa wpadła do piwnicy bo... była łakoma?

oprac. bcz na podst KP PSPW Chodzieży
Fot. OSP Szamocin


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)