Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Nietrzeźwy kierowca ciągnika marki Lamborghini zatrzymany

Obrazek

Sceny niczym z filmu rozegrały się w miejscowości Wiewiórz w województwie łódzkim. Doszło tam do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy ciągnika marki Lamborghini przez policjanta… niepełniącego akurat służby.

Donata Kosicka12 lipca 2019, 09:31
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale poza nią również. Policjant z KPP w Kutnie w swoim czasie wolnym zatrzymał ciągnik marki Lamborghini, którego 44-letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu. Uwagę policjanta zwrócił fakt, że tego samego dnia rozmawiał z tym mężczyzną i wyczuwał już wcześniej od niego woń alkoholu. Funkcjonariusz widząc rolnika za kierownicą zjechał na pobocze i dał mu sygnał, żeby się zatrzymał. Wezwany na miejsce patrol policji potwierdził obecność alkoholu w organizmie zatrzymanego.

44-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wybryk ten może go kosztować 2 lata pozbawienia wolności i utratę prawa jazdy.

Przypominamy, żeby nie wsiadać za kierownicę nawet po spożyciu najmniejszej dawki alkoholu. Nietrzeźwy kierowca samochodu, ciągnika lub innego pojazdu stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

dkd
KPP w Kutnie, fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)