Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pomorskie: Nocny pożar w gospodarstwie. Podpalono kombajn zbożowy?

Obrazek

Cztery zastępy straży pożarnej z Lęborka, Siemirowic, Łebuni i Cewic gasiły pożar, który wybuchł w nocy z 11 na 12 stycznia w jednym z gospodarstw w miejscowości Bukowina (gm. Cewice, pow. lęborski, woj. pomorskie). Spłonął kombajn zbożowy. Policjanci nie wykluczają, że było to podpalenie.

Bartłomiej Czekała14 stycznia 2020, 09:05
Strażacy otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Bukowina płonie część budynku gospodarczego, w którym znajdują się maszyny rolnicze i drewno opałowe.

Gdy pierwsze zastępy strażaków dotarły na miejsce zdarzenia okazało się, że w budynku płonie kombajn zbożowy i składowane obok niego drewno opałowe. Pożar objął także dach budynku.

Na szczęście strażakom udało się szybko go opanować i nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku gospodarczego. Niestety, w tej części, gdzie szalały płomienie spalił się kombajn zbożowy, drewno opałowe oraz poszycie dachu. Straty rolnika oszacowano wstępnie na 50 tys. zł.

Policja nadal bada sprawę tego pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie doszło do podpalenia kombajnu, który znajdował się w osobnym boksie budynku gospodarczego.

oprac. bcz  na podst. remiza.com.pl

Fot. remiza.com.pl

ZOBACZ TAKŻE: Pożary w rolnictwie


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)