StoryEditor

Pomorskie: Nocny pożar w gospodarstwie. Podpalono kombajn zbożowy?

Cztery zastępy straży pożarnej z Lęborka, Siemirowic, Łebuni i Cewic gasiły pożar, który wybuchł w nocy z 11 na 12 stycznia w jednym z gospodarstw w miejscowości Bukowina (gm. Cewice, pow. lęborski, woj. pomorskie). Spłonął kombajn zbożowy. Policjanci nie wykluczają, że było to podpalenie.
14.01.2020., 08:01h
Strażacy otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Bukowina płonie część budynku gospodarczego, w którym znajdują się maszyny rolnicze i drewno opałowe.

Gdy pierwsze zastępy strażaków dotarły na miejsce zdarzenia okazało się, że w budynku płonie kombajn zbożowy i składowane obok niego drewno opałowe. Pożar objął także dach budynku.

Na szczęście strażakom udało się szybko go opanować i nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku gospodarczego. Niestety, w tej części, gdzie szalały płomienie spalił się kombajn zbożowy, drewno opałowe oraz poszycie dachu. Straty rolnika oszacowano wstępnie na 50 tys. zł.

Policja nadal bada sprawę tego pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie doszło do podpalenia kombajnu, który znajdował się w osobnym boksie budynku gospodarczego.

oprac. bcz  na podst. remiza.com.pl

Fot. remiza.com.pl

ZOBACZ TAKŻE: Pożary w rolnictwie
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 21:39