Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Postanowił ratować ciągnik kombajnem. Akcję przerwali policjanci

Obrazek

Jeden z policjantów będący akurat na urlopie na Suwalszczyźnie zauważył kierowcę ciągnika podejrzanie poruszającego się po drodze. Stwarzał realne zagrożenie dla innych kierowców. 

Dorota Kolasińska4 lipca 2022, 14:23

Policjant z Warszawy podczas wypoczynku w woj. podlaskim zauważył, że jadący ciągnik w kierunku jeziora prawie uszkodził zaparkowane w pobliżu pojazdy. Po chwilowej obserwacji zauważył, że nagle ciągnik zawisł na skarpie. Gdy kierowca postanowił uwięziony na podwyższeniu ciągnik wydobyć przy pomocy kombajnu policjant zainterweniował. 

- Policjant już wtedy podejrzewał, że mężczyzna może być nietrzeźwy, dlatego wspólnie ze znajomymi od razu zareagował. Nie dopuścili do tego, aby mężczyzna, tym razem kombajnem, wyjechał wyciągnąć traktor. W trakcie rozmowy z kierowcą nie miał już żadnych wątpliwości, bo od razu wyczuł od niego alkohol. Powiadomił dyżurnego suwalskiej policji, który skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali nietrzeźwego 60-latka. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – relacjonują suwalscy funkcjonariusze policji. Po sprawdzeniu policyjnych rejestrów okazało się, że oprócz tego, że mieszkaniec gminy Suwałki prowadził pojazdy rolnicze po alkoholu, to dodatkowo nie miał również do tego uprawnień. 

dkol/mcz

Fot. Policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy