StoryEditor

Ciągnik przygniótł 70-latka – bardzo trudna akcja strażaków

12.05.22 doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, który stoczył się i przygniótł mężczyznę. Jak strażacy sobie poradzili?
13.05.2022., 13:05h

Jak podaje Komenda Powiatowa PSP w Braniewie 12.05 rano strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, do którego doszło w lesie w pobliżu miejscowości Biedkowo - Osada gm. Frombork, podczas zwożenia drzewa.

- Ciągnik rolniczy przewrócił się na dach unieruchamiając w zgniecionej kabinie 70 letniego kierowcę. Aby wydobyć poszkodowanego strażacy musieli wykorzystać narzędzia hydrauliczne. Poszkodowany z urazem kończyny dolnej został ewakuowany z przewróconego ciągnika a po udzieleniu pomocy medycznej przeniesiony kilkaset metrów do pojazdu ZRM – podaje PSP w Braniewie.


Mężczyzna doznał również urazu głowy. Akcja była utrudniona ze względu na bardzo słaby dojazd dla służb ratowniczych, a sprzęt trzeba było przenosić kilkaset metrów. Z urazem kończyny dolnej oraz głowy został przewieziony do szpitala.


 

Na szczęście udało się w kilkanaście minut wydobyć mężczyznę spod ciągnika. Przez kilkanaście minut strażacy, medycy i policjanci walczyli skutecznie o życie. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Biedkowo - Osada gm. Frombork.

Oprac. dkol na podst. PSP w Braniewie

Fot KP PSP w Braniewie

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 05:02