StoryEditor

Postanowił ratować ciągnik kombajnem. Akcję przerwali policjanci

Jeden z policjantów będący akurat na urlopie na Suwalszczyźnie zauważył kierowcę ciągnika podejrzanie poruszającego się po drodze. Stwarzał realne zagrożenie dla innych kierowców. 
04.07.2022., 13:07h

Policjant z Warszawy podczas wypoczynku w woj. podlaskim zauważył, że jadący ciągnik w kierunku jeziora prawie uszkodził zaparkowane w pobliżu pojazdy. Po chwilowej obserwacji zauważył, że nagle ciągnik zawisł na skarpie. Gdy kierowca postanowił uwięziony na podwyższeniu ciągnik wydobyć przy pomocy kombajnu policjant zainterweniował. 

- Policjant już wtedy podejrzewał, że mężczyzna może być nietrzeźwy, dlatego wspólnie ze znajomymi od razu zareagował. Nie dopuścili do tego, aby mężczyzna, tym razem kombajnem, wyjechał wyciągnąć traktor. W trakcie rozmowy z kierowcą nie miał już żadnych wątpliwości, bo od razu wyczuł od niego alkohol. Powiadomił dyżurnego suwalskiej policji, który skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali nietrzeźwego 60-latka. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – relacjonują suwalscy funkcjonariusze policji. Po sprawdzeniu policyjnych rejestrów okazało się, że oprócz tego, że mieszkaniec gminy Suwałki prowadził pojazdy rolnicze po alkoholu, to dodatkowo nie miał również do tego uprawnień. 

dkol/mcz

Fot. Policja

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 22:11