Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar obory w pod Śremem – zginęły cielaki, rolnik został poparzony

Niedzielny walentynkowy poranek, dnia 14.02.2021 r. nie należał do najspokojniejszych  i szczęśliwszych dla rolnika i jego cielaków w Ostrowie pod Śremem. Około godziny 9:30 doszło do pożaru obory, w którym zginęły dwa cielaki. Co się wydarzyło?

Natalia Marciniak-Musiał14 lutego 2021, 16:15

Gospodarz sam uratował część zwierząt

Jak informuje lokalny portal „Tydzień Ziemi Śremskiej” zawiadomienie dotyczyło pożaru obory. Na miejsc zostały zadysponowane jednostki z OSP Dolsk, OSP Chrząstawo, OSP Pysząca, OSP Śrem oraz JRG Śrem.

Po przyjeździe strażaków okazało się, że gospodarz samodzielnie wyprowadził część cielaków bezpiecznie na zewnątrz. Niestety dwóch nie udało się uratować. Także rolnik nie wyszedł bez szwanku z akcji ratowania swoich zwierząt, został poparzony i musiało się nim zająć pogotowie ratunkowe. 

Obora nadaje się do rozbiórki

W wyniku pożaru częściowo zawalił się dach obory, która ogólnie grozi teraz zawaleniem i nie nadaje się do użytkowania.

Czynności na miejscu zdarzenia trwały ok. 2 godzin. Przyczyny pożaru nadal są ustalane.

Więcej informacji i fotografii Michał Czubak/Tydzień Ziemi Śremskiej pod adresem Ostrowo. W pożarze obory zginęły cielaki

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Fot. OSP ChrząstowoNewsletter rynkowy
Picture of the author
Autor Artykułu:Natalia Marciniak-Musiał
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)